Hlavní cíl terapie | Léčba stenózy páteřního kanálu krční páteře bez chirurgického zákroku

Hlavní cíl terapie

Hlavním cílem pacienta bude, aby nebyl omezován ve svých denních požadavcích. Rozvoj podpůrných svalů kolem krční páteře a celkový trénink držení těla spolu úzce souvisí. Pro tento účel existují různá speciální cvičení a opatření, jako je nastavení vnějších podnětů a zrcadlová terapie, které může terapeut aplikovat. Nakonec je nová stabilní poloha zabudována do každodenních situací, je optimalizováno držení těla na pracovišti a jsou prováděna vlastní cvičení, aby se zabránilo opakování.

  • Fyzioterapie spinální stenóza krční páteře
  • Stenóza páteřního kanálu - cvičení

Cvičení z fyzioterapie a doma

Aby byla zajištěna úspěšnost terapie, měl by pacient pravidelně cvičit doma. Cvičení se učí s terapeutem a mělo by být snadné je provádět bez mnoha AIDS.

  • Pro nácvik stability je zaujata poloha zad, nohy jsou nastaveny, paže leží podél těla, dlaně otevřené otočené ke stropu.

    Nyní pacient uvolní celou páteř s myšlenkou, že ji prodlouží a zatlačí na nejvyšší bod hlava ještě dále. Při zachování této délky je zadní část hlava je nyní přitlačen na plochu do podpěry, napětí je udržováno asi 10 sekund, uvolněno a několikrát opakováno.

  • Dalším cvičením je krk prodloužení sedadla jako přístup ke každodennímu životu. Chodidla by měla být stabilní a rovnoběžná s boky na podlaze.

    Hlezno, koleno a kyčle tvoří přibližně pravý úhel. Záda se opět vzpíná rovně nahoru s pocitem prodloužení páteře směrem ke stropu. Ramena by měla sedět uvolněně na stabilním kmeni a neměla by být přitahována k uším. Aby se krční páteř ještě více roztáhla, brada je nyní mírně nakloněna směrem k truhla a nejvyšší bod hlava je tlačena dále směrem ke stropu. Držte délku a pohyb několikrát opakujte. Aby uvolnili okolní svaly a zvýšili pohyblivost hlavy, provádějí pravidelně jemné pohyby krk se táhne pohybem ucha jedné strany směrem k rameni a pomalým a jemným otáčením brady v různých směrech.