Může být sportem Bolest TEP v rameni

Může se stát sportem

Přibližně 3 měsíce po operaci je většina každodenních činností opět možná s a rameno TEP, včetně režijních prací. Během tohoto období lze také pomalu obnovit sportovní aktivity. Sportům, u nichž hrozí riziko pádu nebo trhavým pohybům paží, je třeba se zcela vyhnout rameno TEP.

Protože některé z bolest s rameno TEP může být také způsobeno nedostatkem pohybu a následnými pohybovými omezeními, rameno může a mělo by být stále pohnuto. Nicméně velmi těžké bolest které přetrvávají po pohybu, by měly být objasněny lékařem Sport / cvičení, která můžete provádět s ramenem TEP, najdete na těchto stránkách:

  • Cvičení s Therabandem
  • Proprioceptivní neuromuskulární facilitace
  • Vibrační trénink
  • Školení EMS

Omezený pohyb

Projekt ramenní kloub sestává z velmi malého acetabula a relativně velkého kloubu hlava, kostnaté vedení je proto, na rozdíl například od kyčle, poměrně malé. Kvůli těmto nepříznivým podmínkám se TEP ramen používají spíše zřídka a často jako poslední možnost. Je obtížné obnovit stabilitu a pružnost tohoto složitého kloubu, a proto mohou často zůstat omezení pohybu, a to i při dobrém chirurgickém výsledku. Zejména šíření a otáčení směrem ven z ramene jsou často omezené.

Okamžitě po operaci je tomu zabráněno pasivním pohybem v motorizované dlaze. Na následující rehabilitaci nebo v ambulantní fyzioterapii lze rozsah pohybu dále zlepšit a svaly přestavět. Stávající úlevové polohy lze napravit tréninkem držení těla a z dobrého počátečního držení těla lze následně zlepšit mobilitu.

Posílení svalstva a trénink koordinace jsou v terapii stejně důležité. V kombinaci s domácími cvičeními, které může pacient provádět každý den, lze mobilitu obvykle mnohonásobně zvýšit. Rameno je kloub, který zvláště rychle reaguje na nedostatek pohybu a uvolnění držení těla omezením pohybu.