Léky proti úzkosti

Úvod

Existují různé léky na úzkost, které se také nazývají psychotropní léky, protože jsou to léky (léčiva), které léčí psychiku, tj. myšlenky a v tomto konkrétním případě strach. Kromě těchto klasických léků na úzkost existují i ​​různé alternativní léky založené na přírodních látkách. Dále je možné, že jeden lék proti úzkosti a deprese funguje v jednom, a proto jej mohou používat pacienti, kteří trpí několika duševními poruchami. Léky proti úzkosti lze užívat pouze v případě, že psycholog nebo psychiatr byla předem konzultována, as psychotropní léky jsou léky s někdy vysokými vedlejšími účinky. Dále zde uvedené léky proti úzkosti jsou léky na předpis, které lze zakoupit pouze po předložení předpisu v lékárně.

Třída léků benzodizepinů

Projekt benzodiazepiny jsou skupina drog, zastřešující skupina léků proti úzkosti. Benzodiazepiny mít několik efektů. Nejprve zmírňují úzkost, ale také podporují spánek a pomáhají pacientovi relaxovat.

Kromě svalu relaxace, také vedou ke zvýšené únavě (sedace). Když benzodiazepiny jsou přijata, existuje návyk efekt po krátké době. Tělo pak potřebuje vyšší dávky léku, aby dosáhlo požadovaného účinku zmírňujícího úzkost.

Při užívání benzodiazepinů vždy existuje riziko, že se u pacienta rozvine závislost. Riziko vzniku závislosti je u benzodiazepinů relativně vysoké, na rozdíl od jiných léků. To je důvod, proč se benzodiazepiny užívají pouze krátkou dobu a měly by být pečlivě sledovány a psychiatr.

Existují také nepatrné rozdíly mezi různými benzodiazepiny, z nichž některé jsou účinnější než jiné při zmírňování úzkosti a jiné méně, protože více navozují spánek nebo uvolňují více svalů. Diazepam je lék na úzkost, který patří do skupiny benzodiazepinů. Diazepam je tedy psychotropní lék, tj. lék na úzkost, poruchy spánku, neklid nebo abstinenční příznaky během stažení alkoholu.

Diazepam se také často používá v nemocnicích před operací nebo různými diagnostickými postupy. Slouží k uklidnění pacienta a zmírnění úzkosti. Diazepam je účinná složka obsažená v různých lécích na úzkost, protože zastavuje přenos úzkosti nervovými buňkami.

Informace, že pacient v tu chvíli pociťuje strach, tedy nejsou předávány mozek a pacient už strach nevnímá. Pacienti obvykle užívají léky proti úzkosti s účinnou látkou diazepam ve formě tablet. Existuje však také možnost injekčního podání diazepamu do svalu nebo jako čípku do hýždí, aby se tam účinná látka uvolnila a dosáhla krev a tím i mozek přes sliznici (sliznice) z anus.

V nemocnicích se lék proti úzkosti s účinnou látkou Diazepam často podává prostřednictvím žíla. To znamená, že lék je podáván jako kapalina plastovou trubičkou přímo do povrchu krev plavidla a jedná tedy velmi rychle a dá se velmi dobře ovlivnit. Diazepam lze podávat také dětem, které mají febrilní křeče.

To by však mělo být vždy prováděno pod lékařským dohledem. Oxazepam je členem benzodiazepinové skupiny léků používaných v anti-úzkostných lécích. Oxazepam způsobuje, že se pacient cítí klidnější, a proto se také používá jako sedativum (sedativum = uklidňující).

Oxazepam lze proto použít v lécích na úzkost, poruchy spánku nebo deprese. Účinek je velmi podobný účinku diazepamu, ale oxazepam působí poněkud pomaleji, ale také mnohem déle. Oxazepam se používá jako aktivní složka proti úzkosti výhradně ve formě tobolek nebo tablet. Účinná látka Bromazepam je látka, která je obsažena v různých lécích na úzkost.

Bromazepam patří do skupiny takzvaných benzodiazepinů a obvykle se podává jako lék na úzkost. Bromazepam však lze užívat také tehdy, když pacienti trpí poruchami spánku. Bromazepam lze také použít k pomoci pacientům s neklidem nebo úzkostí.

Bromazepam, stejně jako většina bezodiazepinů, se užívá ve formě tablet. Lorazepam je také benzodiazepin a lék na úzkost. Lorazepam lze také použít v případech velmi silné úzkosti nebo panický záchvat, protože se jedná o dlouhodobě působící drogu, která vydrží celý den.

Kromě klasické tabletové formy lze Lorazepam podávat také v nemocnici prostřednictvím žíla (intravenózně) nebo do svalu (intramuskulárně). V závislosti na dávce může být Lorazepam podáván také pro mírné nebo středně těžké nespavost. Kromě toho může být podáván pro stažení v epilepsie, jako lék na úzkost (anxyolytický) pro srdeční arytmie nebo jako lék před operací (premedikace).