Léky na úzkost u dětí Léky proti úzkosti

Léky na úzkost u dětí

Pokud dítě trpí obzvláště silnou úzkostí, kterou nelze překonat samotnou terapií, je možné podat léky na úzkost. Obecně by se léky proti úzkosti neměly používat u dětí, pokud se to nejeví jako naprosto nezbytné, protože není známo, jak léky ovlivňují nezralé dítě mozek. Proto by před použitím léků proti úzkosti u dětí měly být vyčerpány všechny ostatní možnosti pomoci, jako jsou psychoterapeutické konzultace nebo různé psychologické metody překonávání úzkosti.

Pokud však psychologické diskuse nejsou dostatečné, lze dítěti nejprve pomoci alternativními léky proti úzkosti. Psychotropní drogyNa druhé straně by měl zůstat poslední možností a měl by být používán pouze jako lék na úzkost u dětí trpících velmi těžkými úzkostných poruch. Obecně je doba užívání obvykle omezena na 4–6 týdnů, aby se minimalizovaly vedlejší účinky a interakce.

Léky na úzkost a depresi

Některé léky proti úzkosti jsou také účinné proti deprese a proto lze obě nemoci často léčit současně. Tzv. tricyklická antidepresiva jsou léky, které se původně používaly k léčbě deprese, ale také úzkost. Další skupiny účinných látek zmíněné výše, například serotonin inhibitory zpětného vychytávání, se také používají jako léky proti úzkosti a deprese, protože lék obecně zvyšuje náladu, která je žádoucí jak u deprese, tak u pacientů s úzkostí. Benzodiazepiny jsou léky, které se obvykle používají pouze u pacientů s úzkostí, ale používají se také u pacientů s depresí, zejména pokud trpí depresí trpící poruchami spánku. To znamená, že skupina aktivních složek benzodiazepiny také slouží jako léky proti úzkosti a deprese.

Léky na úzkost a neklid

Většina skupin účinných látek používaných u lidí s úzkostných poruch jsou léky na úzkost a neklid. Většina pacientů, kteří trpí silnou úzkostí a mají takzvanou úzkostnou poruchu, také trpí úzkostí a napětím. Téměř všechny výše uvedené skupiny drog fungují jako léky proti úzkosti, ale benzodiazepiny pracovat nejlépe.

Ty mají tu vlastnost, že mají uklidňující účinek. To může mít za následek, že bude pacient po celý den mírně unavený, což je pro některé lidi nepříjemné. Přesto tato skupina léků nabízí nejlepší léky na úzkost a neklid.