Léčivé rostliny pro imunitní systém

Zmírnit nepohodlí

Oslabený imunitní systém může být důsledkem různých onemocnění. Léčivé rostliny, jako je echinacea nebo lipové květy, pak mohou pomoci vrátit imunitní systém do správných kolejí. To podporuje proces hojení.

Nejznámější léčivé rostliny pro imunitní systém

Co pomáhá při infekcích, jako je cystitida, a zvyšuje výkon? Zde jsou nejznámější léčivé rostliny pro imunitní systém:

Echinacea (třapatka) se používá na infekce dýchacích cest a močových cest a také na rány. Přečtěte si více o účincích a použití echinacey zde.

Pelargonium jihoafrický (Pelargonium sidoides) pomáhá při respiračních infekcích, jako je bronchitida. Přečtěte si více o Capeland Pelargonium zde!

Čaj z lipového květu je zvláště prospěšný při nachlazení: působí potěchově, expektoračně a uklidňuje. Přečtěte si více o lipových květech zde!

Květy černého bezu jsou uznávaným prostředkem proti nachlazení. Přečtěte si více o použití a účinku černého bezu!

Kořen růže prý zvyšuje duševní i fyzickou výkonnost a pomáhá při syndromu vyhoření a depresích. Přečtěte si více o kořeni růže!

Účinek léčivých rostlin má své limity. Pokud vaše obtíže přetrvávají delší dobu, nezlepšují se nebo se i přes léčbu zhoršují, měli byste se vždy poradit s lékařem.

Zabraňte infekcím

Fytoterapie je vhodná i jako prevence slabého imunitního systému a následných infekcí. Kromě toho byste však měli dbát na zdravý životní styl. Mnoho stresu a hektiky, nezdravá strava, téměř žádné cvičení a málo spánku mohou oslabit obranyschopnost organismu natolik, že proti výsledné náchylnosti k infekcím sotva něco zmůžou ani léčivé rostliny.