Infekce středního ucha: Příznaky

Jaké jsou příznaky zánětu středního ucha?

Zánět středního ucha (zánět středního ucha) se obvykle ohlásí typickými příznaky: Příznaky akutního onemocnění jsou náhlý nástup a silná bolest ucha. Vyskytují se v jednom nebo obou uších.

Někdy se stane, že bubínek praskne. V tomto případě z ucha vytéká hnis a mírně krvavý výtok. Často u tohoto hnisavého zánětu středního ucha pak bolest ucha náhle zmizí.

Kromě těchto charakteristických příznaků zánětu středního ucha existují další příznaky, které méně jasně svědčí pro zánět středního ucha.

Jak jinak poznáte zánět středního ucha?

  • Horečka (zejména u malých dětí)
  • Únava a těžký pocit nemoci
  • Nevolnost a zvracení
  • Bolest čelisti, když bolest vyzařuje do jiných oblastí

Kromě toho se u zánětů středního ucha v mnoha případech projevují příznaky nachlazení, které je často příčinou zánětů středního ucha. Patří mezi ně příznaky jako kašel nebo nachlazení.

Průběh nemoci

Věk pacienta hraje roli a ovlivňuje příznaky zánětu středního ucha. Například dospělí mají menší pravděpodobnost horečky než děti. U posledně jmenovaných se obecně projevují příznaky zánětu středního ucha, jako je horečka, zvýšená podrážděnost a neustálé dotýkání se postiženého ucha.

U malých dětí se příznaky často projevují jinak než u dospělých. Zde se dozvíte vše o zánětu středního ucha u dětí a miminek.