Zázračný strom: Aplikace, ošetření, zdravotní výhody

Ricinový bob je také známý jako zázračný strom. Olej z tropické rostliny se používá především jako a projímadlo.

Výskyt a kultivace zázračného stromu

Pěstování rostliny probíhá v tropických oblastech, zatímco na jihu Evropy je divoká. Ricinus communis (zázračný strom) je jediným zástupcem ricinového rodu. Rostlina patří do čeledi pryšcovitých (Euphorbiaceae) a v Německu se jí také říká Kristova palma. Zázračný strom je vždyzelený keř. Může dosáhnout maximální výšky růstu 15 metrů. Ukázky však růst v Evropě dosahují výšky pouze mezi 50 centimetry a 4 metry. Listy dlaně mohou dosáhnout velikosti až 70 centimetrů. V závislosti na rozmanitosti zázračného stromu mají zelené, modrošedé nebo červené zbarvení. Období květu Ricinus communis je od července do října. Pozdním podzimem se z ostnatého ovoce vynoří semena ve tvaru fazolí kapsle květin. Ricinus communis pochází z tropických oblastí Afriky a Indie. Pěstování rostliny probíhá v tropických oblastech, zatímco na jihu Evropy je divoká. Ve Spojených státech je zázračný strom někdy považován za plevel.

Účinek a aplikace

Nejznámějšími složkami zázračného stromu jsou Castor , jakož i ricinový olej (Ricinum oleum). Nicméně Castor má toxický účinek a nachází se v semenných pláštích rostliny. I malé množství Castor může mít smrtící účinek. Postižené osoby umírají na oběhové selhání do dvou dnů. Ricinový olej, na druhé straně, má terapeutický účinek. To se získává ze semen rostliny pomocí studený lisování a není toxický. Proces lisování zabraňuje přenosu toxického ricinu do oleje. V medicíně ricinový olej se používá interně i externě. Skládá se z triglyceridů kyseliny ricinolejové. V rámci tenké střevo, k uvolňování kyseliny ricinolejové dochází prostřednictvím lipáz. Kyselina ricinolejová rozvíjí skutečný účinek ricinového oleje. Zajišťuje tedy inhibici vstřebávání of voda a sodík ze střeva. To umožňuje více voda a elektrolyty dosáhnout střeva, což vede ke zvýšení množství stolice. Kromě toho jsou výkaly měkčí, což má za následek a projímadlo účinek. Také odpovědný za projímadlo účinkem je podráždění střeva sliznice kyselinou ricinolejovou. Ricinový olej se podává interně v případě zácpa. Může být podáván ve formě nápoje nebo jako klystýr. Alternativně lze 1 až 2 lžíce ricinového oleje vypít na prázdno žaludek. Asi po dvou až čtyřech hodinách nastupuje projímavý účinek. Čistý olej má však špatný účinek chuť. Chcete-li to zlepšit, může být smíchán s trochou ovocného sirupu nebo citronové šťávy. Chlazení ricinového oleje je také považováno za užitečné. Alternativně však kapsle jsou k dispozici, které jsou bez chuti, a proto se mnohem snáze přijímají. The kapsle obvykle obsahují čtyři až šest gramů ricinového oleje. Nižší dávka má negativní účinek na účinek projímadla. Při použití ricinového oleje se doporučuje nepřekračovat dobu příjmu 14 dnů. Odborníci také nedoporučují užívat ricinový olej v případě otravy. Olej tedy zajišťuje ještě rychlejší šíření mnoha toxinů v těle. Navíc, interakcí s různými drogy jsou možné. Ricinový olej lze podávat také externě. Lze jej tedy v případě potřeby třást několikrát denně na postižené oblasti kůže nemoci.

Důležitost pro zdraví, léčbu a prevenci.

Rostlina ricinového bobu se v dřívějších dobách stala známou pro laxativní účinek. Staří Egypťané tedy používali semena rostliny k vyprázdnění střev, což však často vedlo k otravě. Staří Řekové proto používali zázračný strom pouze pro vnější ošetření. v Čína a Indie byla semena rozdrcena a použita pro obklady proti paralýze obličeje nebo otoky kloubů. Byl použit také ricinový čaj z kořenů a listů kašel stížnosti. Na konci 18. století našel ricinový olej v Evropě široké použití jako projímadlo, aniž by způsoboval otravu. Používal se také k potahování řas. V moderní době se ricinový olej používá spíše pro průmyslové výrobky. Tyto zahrnují kosmetika, maziva, papíry a barvy. Terapeuticky se ricinový olej v dnešní době podává jen zřídka. Pokud jiné opatření proti zácpa zůstávají bez účinku, je vhodné pro krátkodobou léčbu k dosažení zrychleného vyprazdňování střeva. To může být případ po odčervení nebo análně-rektální operaci. Ricinový olej je také užitečný při zánětlivých onemocněních kůže. Totéž platí pro věkové skvrny, jizvy, kůže vločky a hemoroidy. Olej má tedy tu vlastnost, že dobře proniká do mezibuněčných prostorů. Protože také vytváří mechanický ochranný film proti voda a ve vodě rozpustné znečišťující látky přispívá k hojení trhlin a popraskané kůže. Nedoporučuje se užívat ricinový olej pozdě těhotenství. Ropa má podporovat práci, ale její mechanismus účinku stále není dobře známo. Z tohoto důvodu použijte po 40. týdnu od těhotenství by mělo být prováděno pouze pod odborným dohledem. Možné vedlejší účinky užívání ricinového oleje interně zahrnují nevolnost a průjem.