Morbus Ledderhose - cvičení

Onemocnění známé jako Ledderhoseova choroba (pojmenované po svém prvním objeviteli) je plantární fibromatóza. V překladu to znamená plantární - týkající se chodidla nohy, vláknových / tkáňových vláken a matózy - množení nebo růst, tj. Množení buněk v chodidle. Toto onemocnění patří k revmatickým chorobám.

Jedná se o benigní nádor, přičemž nádor je pouze latinské slovo pro otok nebo růst tkáně. Malé uzliny se vyvíjejí v tkáni šlachy, která se nazývá plantární fascie a tvoří chodidlo nohy. Z pata kost pohybuje se jako široká šlachová deska k malé kosti prstů, což poskytuje důležitou strukturu pro napínání podélné klenby chodidla.

Plantární fascie je snadno hmatatelná a zvenčí viditelná díky svému povrchnímu průběhu, stejně jako uzliny v případě Ledderhoseovy choroby. Symptomaticky, kromě hmatatelných uzlin, pocity napětí a bolest vyskytují se zejména při chůzi nebo běh, protože se chodidlo chodidla během těchto pohybů neustále natahuje a smršťuje a je zatíženo celou hmotností těla. Pokud jsou uzliny jen velmi málo výrazné, onemocnění může dokonce postupovat bez příznaků.

Cvičení

Kromě pasivních opatření k udržení pohyblivosti plantární fascie proti kontraktuře tkáně existují některá cvičení a opatření, která může pacient provádět sám. Některé příklady jsou uvedeny níže. Důležitým cvičením v aktivní terapii lederhosenové kontraktury jsou úseky.

Na jedné straně musí být natažena samotná chodidlo, na druhé straně musí být natažen celý svalový nebo fasciální řetězec, do kterého je integrována plantární fascie. Jednoduchým cvičením pro trénink mobility a zároveň protažení je chodit po špičkách po schodech: 1). Chcete-li to provést, postavte se s oběma předními končetinami rovnoběžně na schodišti, dívejte se po schodech a jednou rukou držte zábradlí.

Nyní pomalu střídavě tlačte nahoru na špičky a stejně pomalu znovu dolů a tiskněte paty dále dolů, dokud nedojde k mírnému pocitu strečink je cítit v chodidlech vašich nohou. Procvičujte to ve třech sériích po 10 opakováních. 2.)

Pro další cvičení použijte Thera band, který vám pomůže. Posaďte se na podlahu na dlouhé sedadlo, mírně pokrčte kolena, obtočte pásku kolem jedné nohy a držte konce pravou a levou rukou. Nyní přední noha je přitahována k tělu pod napětím theraband dokud strečink pocit se vyskytuje v chodidle.

Držte tento úsek asi 30 sekund, abyste dosáhli účinku v tkáni. 3.) Chcete-li napnout celý fasciální řetězec, postavte se vzpřímeně a použijte a tenis míč, který je umístěn pod noha být natažen, pod přední noha.

Druhé chodidlo nyní udělá malý krok vpřed, hýždě jsou napnuté a pánev je mírně nakloněna dozadu a tlačena dopředu. Změnou velikosti kroku můžete měnit intenzitu protažení. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund a použijte stejný postup na druhé straně.

4.) Nakonec je důležité posílit malé svaly chodidel za účelem vyrovnání nesprávného postavení a vyrovnání nerovnováhy. Jednoduchým cvičením je položit noviny na zem a sbírat je prsty na nohou nebo je zmačkat do koule.

Na sedadle lze prsty střídavě ohýbat a natahovat. Další jednoduchý trénink svaly chodidel kráčí naboso po různých površích. Já-masáž chodidla chodidla a svaly chodidel lze provést pomocí a tenis koule nebo malý fasciální válec. Neměly by však uzliny ještě více bolet nebo dráždit. Spolu s odpovědným fyzioterapeutem byste měli sestavit malý cvičební program pro každodenní život, který by měl být prováděn pravidelně a realisticky.