MRSA: Bakterie se šíří: Staphylococcus Aureus je rezistentní vůči mnoha antibiotikům

Jejich zlatožlutá barva jim dává jejich ladné jméno, Staphylococcus aureus: bakterie, která může způsobit infekce ran a dýchací trakt zánět u lidí, mimo jiné. To, co je tak nebezpečné, je jeho odolnost vůči jistým antibiotika. Přísná hygiena chrání. V průmyslových zemích sférické bakterie patří mezi nejdůležitější infekční agens 21. století. Staphylococcus aureus kolonizovat asi jednoho ze tří lidí, alespoň někdy: kůže a sliznice, jako je nosní vestibul, hltan, ale také třísla a perianální oblast jsou typické oblasti, kde bakterie Jsou nalezeny.

Staphylococcus aureus spouští infekci

Jsou součástí normální bakteriální flóry kůže a neubližujte zdravému člověku. V nemocnicích a pečovatelských domech se však obávají, a tady se poprvé objevily. Pokud infikují pacienty, jejichž imunitní obrana je již oslabená, mohou způsobit vleklé hnisavé infekce rány, zánět z dýchací trakt a krev otrava. Pacienti často trpí měsíce, rány nehojí a ne terapie zdá se, že funguje.

Staphylococcus aureus hraje také roli původce otrava potravinami. Pokud se patogen v potravě silně množí, vytvářejí se takzvané enterotoxiny, které pak mohou vést na typické příznaky otravy, jako je zvracení a nevolnost při konzumaci.

Imunní vůči antibiotikům: MRSA

Zkratka MRSA znamená methicilin rezistentní Staphylococcus aureus - v jednoduché angličtině jsou imunní vůči různým druhům antibiotika jako peniciliny a cefalosporiny. Odhaduje se, že každý rok je infikováno přibližně 40,000 XNUMX lidí. Podle informací od MRSA-net, každý čtvrtý Staphylococcus Infekce aureus jsou způsobeny MRSA. Zatímco před několika lety pouze dvě procenta Staphylococcus aureus v Německu byli multirezistentní (MRSA), toto číslo nyní vzrostlo na 25 procent, uvádí síť MRSA-net na svých webových stránkách.

Doposud se infekce MRSA vyskytovala hlavně v nemocnicích, kde se přenáší z člověka na člověka. V posledních letech bylo registrováno více případů infekcí nakažených lidmi mimo nemocnice. Současně vyšlo najevo, že MRSA se může vyskytovat také u zvířat a stále častěji u prasat. Ve Spojených státech se meticilin-rezistentní Staphylococcus aureus rozšířil jako původce mléčné žlázy zánět u kojících žen.

Terapie a léčba MRSA

Tento typ Staphylococcus aureus je zvláště běžný, když mastitida je podle výsledků studie v časopise doprovázeno abscesy Porodnictví and Gynecology (2008; 112: 533-537). Je zajímavé poznamenat, že většina infekcí byla původně léčena antibiotika, které jsou proti MRSA neúčinné. Nicméně ve většině případů bylo vyléčení dosaženo léčbou. Většina pacientů mohla být propuštěna bez komplikací. K žádné chybě nedošlo terapie v každém případě dokonce smrt pacienta.

Lékaři proto varují před nadměrným užíváním antibiotik účinných proti MRSA během terapie. Říká se, že pravidelné vyprazdňování mléčné žlázy kojením nebo odsáváním a možná terapie an absces jsou zvláště důležité pro úspěšné uzdravení.