Roztroušená skleróza a těhotenství Příznaky roztroušené sklerózy

Roztroušená skleróza a těhotenství

Pokud jde o pohlaví, roztroušená skleróza postihuje ženy častěji než muže. To vyvolává otázku, zda těhotenství je také možné bez stížností v případech diagnostikovaných roztroušená skleróza. Jak již bylo zmíněno, vícenásobná Sklerose není zděděna po dítěti. Byla by přítomna pouze predispozice, ale není rozhodující onemocnět roztroušená skleróza později.

Kromě touhy mít děti těhotenství je stejně možné jako u zdravých osob. Také plodnost pacientů se neliší od zdravých osob. Stejně často jsou během léčby pozorovány nižší relapsy těhotenství.

Jediné příznaky, které se mohou objevit, jsou příznaky způsobené těhotenstvím. Pacient tedy musí investovat více či méně energie do těhotenství a porodu. Pokud existuje touha mít děti, lze to s lékařem klidně prodiskutovat a naplánovat. Podobně by během těhotenství mělo být užívání léku konzultováno s lékařem, aby nedošlo k poškození nenarozeného dítěte. Dokonce i v případě neplánovaného těhotenství je pro pacienta prospěšné vysvětlení u lékaře.

Diagnóza roztroušené sklerózy

S cílem odlišit roztroušenou sklerózu od jiných onemocnění (např Lyme nemoc), rozsáhlý diferenciální diagnostika je požadováno. Prostřednictvím anamnézy jsou zjišťovány rizikové faktory a získává se obecný obraz o pacientovi. The vyšetření zahrnuje neurologické testy na pacientovi ke kontrole síly, reflex, jemná motorika a svalové napětí.

Rychlost nervového vedení může být také zkoumána elektrofyziologickým měřením k detekci deficitů. Pokud jsou nervové impulsy přenášeny pomalu, je odhaleno první přímé podezření na roztroušenou sklerózu. V dalším kroku je pacientova centrální nervový systém je zkoumána podrobněji.

Zobrazovací postupy, jako je MRI (magnetická rezonance), poskytují pohled do vnitřku centrální části nervový systém a může odhalit zánětlivá ložiska. Tato zánětlivá ložiska jsou výsledkem zničených myelinových obalů, které byly napadeny. V tomto procesu Proteinů nebo speciální protilátky jsou uvolňovány, což lze zjistit vyšetřením mozkomíšního moku.

Mozkomíšní mok je tekutina v oblasti mozek a mícha. Odstraňuje se zezadu bederní propíchnout skrz dutou jehlu. Spolehlivý může být také časový a prostorový rozestup útoků (McDonaldova kritéria) diagnóza roztroušené sklerózy.