Hořčičný olej: aplikace, ošetření, zdravotní výhody

Hořčice olej je esenciální stejně jako mastný olej z hořčičných semen. Organické isothiokyanáty jsou také pod názvem hořčice olej. Olej je speciální strategií rostlin na obranu proti škůdcům.

Výskyt a pěstování hořčičného oleje

Hořčice olej je esenciální stejně jako mastný olej z hořčičných semen rostliny hořčice. Hořčičný olej je olej s ostrým zápachem a ostrým chuť. Olej je obsažen v různých rostlinách, které jej používají k ochraně před různými škůdci. Hořčičný olej se vyrábí pouze tehdy, když je rostlina zraněna krmeným zvířetem. Mezitím byl učiněn objev, že hořčičné oleje mohou být použity v terapie mnoha nemocí. Zejména jejich možné použití jako náhrada za chemicky vyrobené antibiotika je pozoruhodné. Hořčičný olej se skládá ze dvou různých druhů oleje, a to mastného oleje a éterického oleje. Semena černá hořčice obsahují až 30 procent rostlinného oleje. Z chemického hlediska je tento olej, stejně jako většina rostlinných olejů, takzvaný triglycerid. Vyznačuje se proto vysokým obsahem nenasycených látek mastné kyseliny. Tento olej je obzvláště oblíbený v indické kuchyni jako jídlo, ale jeho použití se bezvýhradně nedoporučuje. Je to proto, že v surovém nebo nedostatečně zahřátém stavu obsahují glyceridy hořčičného oleje takzvanou kyselinu erukovou, která může vést na tukovou degeneraci srdce z dlouhodobého hlediska. Také hořčičný olej studený- lisovaná forma v Indii se obvykle krátce a intenzivně zahřívá na kouřový bod během vaření. To štiplavého změkčuje chuť způsobené isothiokyanáty. V USA i EU může být hořčičný olej uváděn na trh pouze jako potravina stav že podíl kyseliny erukové je nižší než pět procent. Kromě mastných olejů obsahuje hořčičný olej také štiplavé éterické oleje. Ty poskytují hořící příchuť křen, hořčice, wasabi, ředkev, rukola a řeřicha. U suchých hořčičných semen charakteristika hořící chuť se vyvíjí pouze tehdy, když voda je přidáno. Je to proto, že až poté může být éterický olej uvolněn.

Účinek a aplikace

Hořčičné oleje mají inhibiční účinek na specifické bakterie a viry. Tento účinek se projevuje především u infekcí dýchacích cest a močových cest. Například in vitro testy s hořčicovými oleji ukázaly, že obsažený 2-fenylethylisokyanát, benzylisothiokyanát, stejně jako allylisothiokyanát, snižují virový růst epiteliálních buněk plic infikovaných rizikovým H1N1 vliv Virus o téměř 90 procent. Další testy in vitro navíc prokázaly, že hořčičné oleje mají širokospektrální antibakteriální účinek. Tento účinek je patrný především u hořčičných olejů získaných z křen or nasturtium. Zejména antibakteriální účinek hořčičného oleje může být užitečný v boji proti bakteriím Patogenů. Vyskytuje se také u problematických choroboplodné zárodky jako vancomycin- rezistentní enterokoky, MRSA or penicilinrezistentní pneumokoky. Hořčičný olej navíc aktivuje takzvané kanály TRPV1 a TRPA1 pomocí určitých cysteinů. Tyto kanály jsou propustné pro vápník ionty a jsou schopné se registrovat a spouštět jak akutní, tak zánětlivé bolest signály. Tento účinek lze srovnávat s režimem působení kapsaicin a používá se například v kombinaci s zlato sloučeniny k léčbě revmatoidu artritida. Probíhá také výzkum týkající se jeho aplikace při léčbě nádorů. Kromě toho může hořčičný olej také bojovat antibiotikum-odolný choroboplodné zárodky. To znamená, že se pacienti mohou vyhnout léčbě antibiotika, což je jasná výhoda. Odolnost proti antibiotikům je stále problematičtější a šíří se. Proto má větší smysl léčit jednoduché bakteriální infekce bylinnými přípravky. Hořčičný olej z křen a nasturtiumlze například použít pro nekomplikované měchýř infekce. Hořčičný olej se také používá v kombinaci s jílem, kajenský pepř a voda jako takzvaný balíček Munari a používá se jako součást a tepelná terapie pro napětí a bolest v muskuloskeletálním systému. Kromě toho odpovídající masáž lze provést.

Význam pro zdraví, léčbu a prevenci.

Hořčičné oleje mají protizánětlivé a protiinfekční účinky srovnatelné s mnoha antibiotikaRůzné studie ukázaly, že hořčičné oleje mohou inhibovat až 13 různých typů bakterie z násobení. To zůstává viry a bakterie pod kontrolou, což může například vyvolat respirační a střevní infekce. Kromě toho mohou hořčičné oleje také účinně bojovat proti plísním, a proto je lze použít také při infekcích močových cest a měchýř infekce. Taková přírodní antibiotika se obvykle získávají hlavně z nasturtium, heřmánekkřen, šalvěj, tymián a česnek. Kromě toho se říká, že hořčičné oleje z křenu a brokolice jsou schopny zabránit rakovina. O látkách obsažených v brokolici se říká, že jsou schopné ničit bakterie Helicobacter pylori, který může podporovat obojí žaludek vředy a rakovina. Různé prekurzory hořčičných olejů prokázaly ve studiích schopnost bojovat žaludek rakovina, rakovina jícnu, játra rakovina, karcinom prsu a plíce rakovina. Účinné jsou zejména hořčičné oleje z křenu zánět a revmatismus. Jsou schopni snížit bolest stimul jakousi proti-stimulem. To zmírňuje bolest a snižuje zánět. Měchýř infekce lze léčit hořčičným olejem ve formě tablet, který je k dostání v lékárnách. Takové léky mají mnohem méně vedlejších účinků než antibiotika. Pacientky trpící chronickým onemocněním cystitida zejména může těžit z hořčičného oleje.