Moje dítě je v nemocnici

Dětské nemocnice chtějí těm nejmenším co nejvíce usnadnit adaptaci na cizí prostředí. Ošetřující personál je nejen speciálně vyškolen z lékařského hlediska, ale je také naladěn na speciální potřeby a problémy svých malých svěřenců. Často jsou na odděleních pro rodiče příručky, ve kterých je podrobně popsán denní režim oddělení.

Tip: Nebojte se oslovit personál a vyjádřit své dotazy či přání týkající se vašeho dítěte.

Nenechávejte své dítě samotné!

Zvláště důležité je, aby dítě nezůstalo v nemocnici samo. Máma, táta nebo jiný blízký pečovatel by měl být v jeho blízkosti co nejčastěji.

Mezitím kliniky berou v úvahu zjištění, že děti utrpí skutečnou ztrátu, když jsou odloučeny od svých rodičů. Pro některé děti může být odloučení dokonce traumatizující.

Čeho se vaše dítě v nemocnici bojí

Také svému dítěti řekněte, že s ním zůstanete a nenecháte ho samotné. To pak musí být samozřejmě pravda. Pokud odejdete (musíte), řekněte přesně, kdy se vrátíte, a také se toho držte. Raději řekněte, že se vrátíte o něco později, i když tam můžete být dříve, než naopak. Děti potřebují pocit stability, zejména v situaci v nemocnici.

Nemluvte s lékařem před dítětem; může se cítit opuštěný. Zapojte to do konverzace a nezastírejte, co se stane. Pokud bude vyšetření bolet, připravte na to dítě a nikdy neříkejte opak. Tím by dítě ztratilo důvěru v rodiče.

Jak zajistit, aby se vaše dítě cítilo pohodlně

” Vezměte si s sebou známé věci: S oblíbeným medvídkem, oblíbeným dudlíkem a oblíbeným polštářkem si vaše dítě mnohem lépe zvykne na cizí atmosféru.

” Navštěvování ostatních dětí: Pokud vaše dítě chodí do školky nebo základní školy, můžete zjistit, zda je návštěva ostatních dětí povolena. Některé nemocnice mají pro tento účel speciální „dětské dny“. Děti jsou ukázány kolem a vám je řečeno, jaké to je být v nemocnici. Děti se často stanou klidnějšími, když už na nějakém místě byly, a získají pocit kontroly a bezpečí.

Informace o autorovi a zdroji