Přirozený porod nebo císařský řez? | Cvičení na uklouznutý disk během těhotenství

Přirozený porod nebo císařský řez?

V zásadě nelze učinit žádné obecně platné prohlášení, zda je při porodu vhodnější variantou přirozený porod nebo císařský řez. zasunutý disk během těhotenství. Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují rozhodnutí pro nebo proti normálnímu porodu, takže je vždy nejlepší prodiskutovat možnosti s ošetřujícím lékařem. Na rozdíl od obecného předpokladu je však docela možné zažít přirozený porod i přes herniovaný disk.

Je dobré vědět, že císařský řez lze provést kdykoli, pokud nastanou komplikace. Mezi rizika normálního porodu patří mimo jiné úplné vyklouznutí z disku nebo zvýšený stres během porodu. Oba mají za následek bolest a delší proces hojení po narození. Císařský řez však může mít také nevýhody v případě existujícího problému s diskem, protože poloha na operačním stole a absence bolest způsobené anestezie může způsobit další škody. Aby bylo možné učinit prohlášení o vaší individuální situaci, je nejlepší si promluvit se specializovaným lékařem.

Sedacího nervu

A zasunutý disk během těhotenství může být také spouštěčem pro ischias, když disk zatlačí na sedacího nervu. To je pro postižené velmi nepříjemné, protože bolest z sedacího nervu může také zasahovat do okolních oblastí a do nohou. K úlevě od bolesti často pomáhá aplikace tepla nebo jemné masáže v postižené oblasti.

Sportovní aktivity k posílení zadních svalů mohou také pomoci zmírnit stávající problémy a učinit těhotenství příjemnější. Pokud máte problémy s sedacího nervu, je nejlepší promluvit se svým lékařem o vhodné formě léčby pro vás. Následující témata by vás mohla také zajímat:

  • Stížnosti ISG během těhotenství
  • Fyzioterapie bolesti kokyxu