Neurexan na neklid

Toto je aktivní složka Neurexanu

Přípravek obsahuje kombinaci homeopatických léčivých látek. V homeopatii se předpokládá, že extrémní ředění (potenciace) látek, které ve skutečnosti způsobují potíže, je aktivováno vlastními mechanismy těla, které bojují se zdravotním problémem. Komplex účinných látek Neurexan je směsí mučenky (Passiflora incarnata), ovsa (Avena sativa), kávových semen (Coffea arabica) a bezvodého zinku (Zincum isovalerianicum).

Kdy se přípravek Neurexan používá?

Účinek Neurexanu je vysoce ceněn při nervovém neklidu a poruchách spánku způsobených nervozitou. Mohou to být různé příčiny, jako jsou nadcházející zkoušky, stres v práci nebo v rodině. Homeopatické složky přípravku podporují rychlou relaxaci a zlepšují schopnost koncentrace.

Jaké vedlejší účinky má Neurexan?

Dosud nebyly hlášeny žádné nežádoucí účinky po užití Neurexanu. Obecně u homeopatik může dojít k tzv. počátečnímu zhoršení. Jedná se o dočasné zhoršení příznaků. V tomto případě by měl být přípravek používán pouze po konzultaci s lékařem.

Co byste měli mít na paměti při používání Neurexanu

Lék není návykový, ale homeopatika by se neměla užívat dlouhodobě, pokud to nedoporučí lékař.

Jako u všech léků, i při užívání homeopatických přípravků je třeba mít na paměti několik věcí. Například přípravek ve formě tablet obsahuje laktózu. Je-li známa intolerance laktózy, je třeba příjem nejprve konzultovat s lékařem.

Děti a Neurexan

Neurexan se nedoporučuje dětem do dvanácti let, protože nejsou dostatečné zkušenosti s jeho užíváním v tomto dávkování. Volné podávání ve formě kapek je třeba konzultovat s ošetřujícím lékařem, protože kapky Neurexan obsahují alkohol.

Neurexan: Těhotenství a kojení

Před použitím přípravku Neurexan, zvláště během těhotenství, je třeba vyhledat lékařskou pomoc. Pokud kojíte, před užitím přípravku Neurexan je třeba se poradit s lékařem.

Neurexan a alkohol

Jako u všech homeopatik může mít nepříznivý vliv alkohol nebo jiné stimulanty a stimulanty. Účinek Neurexanu může být také nežádoucím způsobem změněn, pokud je současně konzumován alkohol.

Dávkování Neurexanu

Jak získat Neurexan

Dávkovací forma a léková forma

Přípravek je dostupný pouze v lékárnách v Německu a lze jej tedy zakoupit v každé lékárně bez lékařského předpisu. Přesto byste se před použitím měli poradit s lékařem, zda je přípravek tím nejlepším prostředkem pro léčbu Vašeho stresu, nervového neklidu a/nebo poruch spánku. Bude také stanovena dávka a léková forma, která se vám jeví jako nejvhodnější. V případě déletrvajícího neklidu je důležité vyloučit jiné organické nebo psychické příčiny. Totéž platí, pokud užívání léků nezmírňuje příznaky.

Produkt je dostupný ve dvou dávkových formách. Tablety nebo kapky Neurexan lze zakoupit v různých velikostech balení.

Zajímavá fakta o Neurexanu

V roce 2009 byla ve studii srovnávána účinnost preparátu s preparáty z kozlíku lékařského. Přibližně dvě třetiny z 800 pacientů dostaly lék, zbytek byl léčen srovnávacím lékem. Pozitivní účinek byl potvrzen u čtyř z pěti subjektů ve skupině Neurexan.

Kompletní informace o tomto léku

Zde najdete kompletní informace o léku ke stažení (PDF)