Niacin (vitamin B3): Situace v zásobování

V Národním průzkumu výživy II (NVS II, 2008) bylo zkoumáno stravovací chování populace pro Německo a bylo ukázáno, jak to ovlivňuje průměrný denní příjem živin pomocí makro- a mikroživin (životně důležitých látek).

Jako základ pro hodnocení přísunu živin se používají doporučení pro příjem (referenční hodnoty DA-CH) Německé společnosti pro výživu (DGE). Porovnání příjmu živin stanovené v NVS II s doporučeními DGE ukazuje, u kterých mikroživin (životně důležitých látek) je v Německu často nedostatečná nabídka.

Pokud jde o situaci v zásobování, lze konstatovat:

  • Příjem niacinu u mužů a žen je nad doporučeným příjmem ve všech věkových skupinách. Pouze 1% mužů a 2% žen nedosahuje doporučeného denního příjmu niacinu.
  • Těhotné ženy (od 4. Měsíce XNUMX) těhotenství) mají denní nadbytečnou potřebu 2 mg niacinu ve srovnání s netehotnými ženami. Tohoto množství je dosahováno všemi věkovými skupinami.
  • Kojící ženy mají denní nadbytečnou potřebu 4 mg niacinu oproti kojícím ženám. Odpovídajícím způsobem mají nejchudší kojící ženy nedostatek 2 mg niacinu denně.

Vzhledem k tomu, že doporučení DGE týkající se příjmu vycházejí z potřeb zdravých lidí s normální hmotností, může být nad doporučeními DGE k příjmu vyšší individuální individuální požadavek (např. Náležitá strava, konzumace stimulantů, trvalé léky atd.).