Necitlivost prstu | Koneček prstu

Necitlivost prstu

Když jsou konečky prstů necitlivé, a to platí i pro jiné oblasti pokožky na našem těle, nejčastější příčinou je nervová porucha. V případě uvěznění nebo poranění s poškozením nervu se to projeví symptomatologií necitlivosti v odpovídající oblasti kůže. Toto se označuje jako porucha citlivosti.

Nerv, který je nejčastěji narušen, je loketní nerv, která vede po naší „legrační kosti“, s níž se většina čtenářů pravděpodobně již seznámila. Polyneuropatie, tj. Další naše speciální nemoci nervový systém, což může být způsobeno nezdravým životním stylem (nadváha, nadměrná konzumace alkoholu), jsou další příčinou otupělosti prst. Kromě toho může dojít k anatomickému zúžení, které lze shrnout pod tento výraz syndrom karpálního tunelu.

Pokud se u vás objeví necitlivost koneček prstuneváhejte se poradit s neurologem, který fyzicky prozkoumá rychlost vedení postiženého nervu, která je obvykle snížena. Ve většině případů může pomoci chirurgická léčba. V několika případech může také vitaminová substituční léčba vést k úspěchu.

Brnění v prstu

V případě, že koneček prstu brnění, to se často stává před a prst otupí, nebo se to stane dočasně, když je sevřený nerv (například když dlouho ležíte na ruce). Pokud brnění po několika minutách nebo hodinách zmizí, je dočasné a není vážné. Pokud to však trvá několik dní a příčinou je také zranění, může to znamenat vážnější situaci.

Příčina, stejně jako v případě necitlivosti, je také nervové poškození způsobené přímými vnějšími vlivy (rozbité kosti, řezy, pády) nebo roky poškození organismu v podobě nezdravého životního stylu. Například, nervové poškození jako výsledek cukrovka (polyneuropatie) Kromě toho anémie, magnézium nedostatek nebo přebytek draslík nebo zasunutý disk může také způsobit brnění v koneček prstu. Od seznamu možných příčin brnění vpředu prst je velmi dlouhá, o to důležitější je poradit se s odborníkem. Je nutné podrobné vyšetření, které může provést pouze kvalifikovaný lékař.