Nurofen Melt Tablets: Účinky

Stručné shrnutí

Účinek

Nurofen tavné tablety každá obsahuje 200 mg ibuprofenu. Tato účinná látka patří mezi tzv. nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Inhibuje některé enzymy v těle a tím i tvorbu prostaglandinů. Jde o messengerové látky, které se podílejí na vzniku zánětu, bolesti a horečky.

Nurofen tavící tablety pro děti

Nurofen tavící tablety 200 mg jsou schváleny pro děti od šesti let. V ústech se rozpouštějí – tablety se tedy nemusí polykat, což je výhoda u dětí.

Rozpouštěcí tablety by neměly být podávány dětem mladším šesti let. K dispozici jsou pro ně přípravky s ibuprofenem ve vhodnějších lékových formách – například džus (např. Nurofen Junior Fever a Pain Juice) místo rozpouštěcích tablet.

Pokud je užívání přípravku Nurofen tavicí tablety u dětí (a dospívajících) nutné po dobu delší než tři dny, měli byste se poradit s lékařem. Totéž platí, pokud se příznaky i přes užívání léku zhorší.

Dávkování a příjem

Při užívání Nurofenu 200 mg Lemon / Mint se řiďte pokyny v příbalové informaci nebo doporučeními, která Vám dal Váš lékař nebo lékárník.

Jako obecné pravidlo užívejte Nurofen 200 mg tablety citron/máta v nejnižší dávce, která zmírní vaše příznaky. Udržujte dobu používání co nejkratší.

Tyto tablety Nurofen nejsou žvýkací ani pastilky – nežvýkáte je ani necucáte, ale jednoduše je necháte rozpustit (rozpadnout) na jazyku. Není nutné nic navíc pít.

Ti, kteří mají citlivý žaludek, by měli užívat rozpouštěcí tablety spolu s jídlem.

Dávkování

Dávkování tablet Nurofen závisí na věku nebo tělesné hmotnosti (u dětí):

Dětem od šesti do devíti let (cca 20 – 28 kg) se podává jedna tavicí tableta a v případě potřeby ještě jedna v intervalu 24 až 600 hodin. Během XNUMX hodin by měly být podány maximálně tři tablety (tj. celkem maximálně XNUMX mg ibuprofenu).

Doporučená dávka rozpouštěcích tablet Nurofen pro děti starší 12 let a dospělé je jedna až dvě rozpouštěcí tablety každé čtyři až šest hodin. Celkový počet by však neměl překročit šest za 24 hodin (tj. maximálně 1,200 XNUMX mg ibuprofenu).

Doba používání

Nurofen tavné tablety by se měly užívat pouze krátkodobě. Pokud se děti a dospívající po třech dnech necítí lépe nebo se dokonce cítí hůře, doporučuje se konzultace s lékařem.

Pro délku užívání tablet Nurofen u dospělých platí: pokud horečka po třech dnech neustoupí nebo bolest neustoupí po čtyřech dnech, doporučuje se návštěva lékaře.

Kdy je vhodné předem se poradit s lékařem

V určitých případech byste se měli před použitím přípravku Nurofen Melting Tablets poradit s lékařem nebo lékárníkem, jako jsou:

 • infekce: Nurofen může maskovat jejich příznaky (např. horečku, bolest), takže infekce může být objevena a léčena pozdě. Pokud infekce přetrvává nebo se zhoršuje během používání Nurofenu, navštivte ihned svého lékaře.
 • Systémový lupus erythematodes (SLE).
 • některé vrozené poruchy krvetvorby (např. akutní intermitentní
 • porfyrie)
 • poruchy srážlivosti krve
 • chronická zánětlivá onemocnění střev (ulcerózní kolitida, Crohnova choroba)
 • zhoršená funkce ledvin nebo jater
 • současná srdeční onemocnění, jako je srdeční insuficience (srdeční selhání) a angina pectoris
 • anamnéza srdečního infarktu, bypassu, cévní mozkové příhody, TIA („mini-mrtvice“) nebo onemocnění periferních tepen (CAD)
 • současné nebo prodělané srdeční onemocnění nebo mrtvice v rodině
 • vysoký krevní tlak
 • cukrovka
 • vysoký cholesterol
 • Kuřáci

Pokud se v současné době pokoušíte otěhotnět, měli byste užívání přípravku Nurofen Meltablets předem projednat s lékařem nebo lékárníkem.

Řízení a schopnost obsluhovat stroje

Pokud budete Nurofen Schmelztabletten užívat pouze krátkou dobu, bude to mít malý nebo žádný vliv na vaši schopnost aktivně se účastnit silničního provozu nebo obsluhovat stroje.

Často kladené otázky o Nurofen Schmelztabletten

Jak dlouho Nurofen Meltablets působí?

Bolest tišící účinek ibuprofenu, aktivní složky v rozpouštějících se tabletách, obvykle trvá přibližně čtyři až šest hodin.

Po užití ibuprofenu, účinné látky v rozpouštějících tabletách, obvykle trvá asi půl hodiny, než se dostaví účinek tlumící bolest. Pokud se užívá společně s jídlem, může být nástup účinku mírně opožděn.

K čemu se dají tavící tablety Nurofen použít?

Tavící tablety Nurofen jsou vhodné ke zmírnění mírné až středně silné bolesti (jako je bolest zubů, hlavy nebo menstruace). Mohou být také užívány k léčbě horečky.

Jak často lze sloučené tablety Nurofen užívat?

Děti ve věku od šesti do devíti let (20 – 28 kg tělesné hmotnosti) mohou užívat až tři tablety Nurofen 200 mg spojené denně. Pro děti ve věku 10 až 12 let (29 – 40 kg) jsou maximální denní dávka čtyři rozpouštěcí tablety. Děti starší 12 let, dospívající a dospělí mohou užívat až šest rozpouštěcích tablet denně.

V jakém intervalu lze přípravek Nurofen tavící tablety užívat?

Děti ve věku od šesti do devíti let (20 – 28 kg) mohou dostávat smaltované tablety Nurofen v intervalech šesti až osmi hodin. U starších dětí, dospívajících a dospělých se doporučuje interval čtyř až šesti hodin.