Na svazích bez kocoviny

Kromě aktivní činnosti v zimě lyžování, dlouhé večery, hlasitá hudba, tanec a podobně alkohol spotřeba v après ski je zvláštním vrcholem pro mnoho nadšenců zimních sportů a završuje každodenní lyžování ve veselé společnosti v chatkách, kavárnách nebo nočních klubech.

Nejprve alkohol, pak lyžovat?

Svařené víno, Jagertee a horko kakao s panákem, stejně jako pivo a různé lihoviny vítají ohřívače bezprostředně po sportovním potěšení z lyžování v alpských sportech v horách.

Zabraňte „kocovině“

Co pomáhá překonat celodenní fit a vyhnout se nebo zmírnit nežádoucí “kocovina„Následující lyžařský den? Aby byla vaše lyžařská dovolená příjemná, připravili jsme několik tipů.

 • Snídaně je nejlepší a především nezbytný základ pro sportovní den. Ideální je ovesná kaše s ovocem a také mléko. Záleží na tvém chuť, stejně se doporučují sendviče a sýrové rohlíky / chleby a zelenina. Nezapomínejte ani na pití: zde ovocné džusy a s mírou káva a čaj jsou vhodné.
 • Místo toho, aby sáhl po čokoláda bar mezitím uspokojte malý hlad spíše ovocem, cereálními tyčinkami nebo celozrnnými sušenky.
 • V poledne v lyžařské chatě je třeba doplnit energetický sklad. Rozhodněte se spíše pro lehká jídla, která obsahují mnoho sacharidy místo mastných hranolků. Optimální jsou těstoviny s rajčatovou omáčkou nebo dušená masa, jako jsou hrachové / bramborové polévky.
 • To platí také pro večer, kdy musí být vyčerpány a doplněny všechny zásoby energie. Variace sacharidy, jako jsou brambory, rýže nebo těstoviny, maso, ryby, čerstvý salát, ovoce a zelenina, poskytují nejlepší podmínky pro atletickou výzvu následujícího dne.
 • I když ano studený venku se během zimních sportů stále potíte. A tato ztráta tekutin musí být odpovídajícím způsobem kompenzována. Ujistěte se, že jste si vzali dostatek tekutiny pro sebe. Minerální voda, nejvhodnější jsou čiré polévky nebo stříkance ovocných šťáv.
 • Pokušení v studený po Jagertee a svařené víno je skvělý, ale nedoporučuje se. Alkohol obsahuje mnoho zbytečných kalorií a také potlačuje schopnost reagovat, což nemusí nutně vést ke sportu:
Nápoje na porci Energie v kcal Množství alkoholu v g
Svařené víno (0,2 l) * 210 12,4
Jagertee (0,2 l) * 135 15,5
Pivo (0,5 l) 210 19,8
Brandy (2 cl) 52 7,6
Vaječný likér (2 cl) 57 2,7

(Průměrné údaje, protože neexistuje jednotný recept).

Největší riziko: alkohol

Je to tak lákavé a může to být tak zábavné - apres-ski party. Ale pozor: po celodenním lyžování je tělo vyčerpané a vyčerpané. O to lépe pak funguje alkohol a cítíš se s prvním svařené víno náhle fit a znovu vzhůru. Ale zdání je klamné. Z dlouhodobého hlediska alkohol má tendenci se zvyšovat únava, oslabit koncentrace a snížit koordinace. Není to dobrý předpoklad pro sjezd. Mimochodem, většina nehod na svazích se stane pod vlivem alkoholu. To je riziko, kterému se nejlépe vyhnout z důvodu ochrany sebe sama, ale také ochrany ostatních. Kromě toho se alkohol cítí také následující den, a nemusí to být nutně pozitivní.

Dietní tipy proti kocovině

 • Jedním z důvodů nepříjemného pocitu a kocovina je velký deficit tekutin, protože alkohol zbavuje tělo tekutin. Proti tomu se pracuje s nealkoholickými nápoji voda a stříkačky šťávy. Nejlepší je začít s tím už přímo večer.
 • Pijte alkohol ne proti žízni, ale pro potěšení.
 • Žádný alkohol na prázdno žaludek. Jídla s vysokým obsahem tuku mohou někdy oddálit vstřebávání alkoholu do krev.
 • Pokud pijete alkohol, držte se jednoho druhu, pokud je to možné. To je lépe tolerováno.
 • Sladké a teplé alkoholické nápoje, jako je svařené víno, sekt nebo Jagatee, se dostanou do krev rychlejší. Od žaludku sliznice je lépe dodáván s krev, což zase zrychluje vstřebávání.
 • Stále osvědčený anti-kocovina recept na ráno po: Kuřecí polévka. Naštvaná je snadná žaludek a obnovuje minerály a elektrolyty do těla a kompenzuje nedostatek tekutin.
 • Nejlepší recept proti kocovině je čerstvý vzduch. Překonejte vnitřního vepřového psa a zatněte zuby. Vstaňte z postele, na sjezdovky - po krátké době vypadá svět znovu lépe.