OP | Cvičení Hallux valgus

OP

Před operací by měly být objasněny indikace pro operaci. Pokud bezbolestný Hallux valgus je přítomen, chirurgický zákrok by se rozhodně neměl provádět. Zhoršení lze zabránit vhodnými cviky a obuví.

V případě, že bolest je nesnesitelný s konzervativní terapií a podpůrnými vložkami a kvůli němu nelze najít vhodnou obuv malposition nohouby měla být zvážena operace. Zejména proto, že deformace ostatních prstů s tlakovými body a artróza může být výsledkem. Provoz a Hallux valgus je minimálně invazivní.

Aby bylo dosaženo co nejvíce fyziologického pohybu, je použito co nejméně šroubů a kovových implantátů. Pro trvalé zlepšení šlachy, kapsle a svaly musí být také uvedeny do své normální polohy, aby mohly být síly působící na palec na nohou normálně absorbovány. Při operaci je palec palce fixován z ohnutého úhlu zpět do přímky pomocí šroubů a implantátů.

S dnešními moderními implantáty lze přímo aplikovat plné zatížení, což je pro pacienta vždy pohodlnější. Po 6 týdnech lze nosit široké boty a po 10 týdnech je téměř všechno možné znovu. Vždy je však třeba poznamenat, že Hallux valgus chirurgický zákrok je spojen s vysokou tendencí k otokům, kterým lze čelit lymfy drenáž.

Vložky do bot a boty

Kromě mobilizace, posilování a strečink cvičení k prevenci zhoršení hallux valgus nebo ke zlepšení již existujících bolestby se měly používat vložky do bot. The bolest je způsoben přední noha opotřebení v důsledku posunutí metatarzů, proto je tato oblast ve vložkách tlumena, aby se snížilo podráždění. Vložky navíc obsahují vyvýšeniny, které tlačí metatarzální oblast směrem nahoru a tím podpíráte oblast prstů.

Tyto vložky vyrábí ortopedický technik tak, aby vyhovovaly pacientovi a jeho noze. Pacient by měl tyto vložky v botách nosit po celý den. Na začátku je pacient může považovat za nepříjemné, protože svaly chodidel přizpůsobit se a podle toho být vyškoleni.

Kromě těchto pasivních vložek existují také aktivní vložky. Tyto vložky mají výšky podél reflexních zón chodidel, aby je stimulovaly a aktivovaly. To by mělo také posílit svaly chodidel. Dobrou možností je, že do příslušné letní obuvi (žabky, sandály, balerína) lze přímo integrovat konkrétní stélku, aby se pacient kvůli omezenému výběru obuvi v létě necítil omezen v kvalitě života.