OP | Nestabilita ramen - konzervativně napravte

OP

Operace ramene se používají, pokud po určité době konzervativní metody nebyly úspěšné nebo je zranění příliš špatné a je nutný okamžitý chirurgický zákrok. Existuje celá řada různých chirurgických postupů, ale všechny mají za cíl stabilizovat ramenní kloub zkrácením šlachy a vazy, a tím je utahovat. Nejběžnější chirurgické zákroky jsou uvedeny níže: Chirurgie na lavičce: Artroskopický zákrok se používá k opětovnému připojení roztržených nebo poškozených struktur pomocí malých samorozpustných stehů nebo bioresorbovatelných šroubů. Pancapsular plicature: Shromáždění kapsle ramene pomocí kotev a stehů.

Chirurgie posunutí tobolky: Otevřený chirurgický zákrok, při kterém se shromažďuje kapsle ramene. Jiné otevřené chirurgické zákroky, při nichž ramenní kloub je ošetřeno 5-10 cm dlouhými řezy. Chirurgický zákrok je rovněž nezbytný, pokud existuje riziko, že dojde k uvíznutí nervu a v dalším průběhu operace může dojít k trvalé ztrátě nervu, a tím k možné necitlivosti. To může vést k úplné paralýze paže.

  1. Chirurgie na lavičce: Pomocí artroskopického postupu jsou roztrhané nebo poškozené struktury znovu připojeny pomocí malých samorozpustných stehů nebo bioresorbovatelných šroubů.
  2. Pancapsular plicature: Shromáždění ramenního pouzdra kotvami a stehy.
  3. Chirurgie posunutí tobolky: Otevřený chirurgický zákrok, při kterém se shromažďuje kapsle ramene.
  4. Jiné otevřené chirurgické zákroky, při nichž ramenní kloub je ošetřeno 5–10 cm dlouhými řezy.

MTT - Medical Training Therapy

V lékařství tréninková terapie pro nestabilitu ramen se rehabilitační program skládá z několika fází. Na začátku léčby je pozornost zaměřena hlavně na bolest a pohybová omezení. Zde se provádějí cviky na uvolnění svalového napětí, zvýšení pohyblivosti a síly kmene a zlepšení zvedací kapacity a rotace ramene.

Po bolest ustoupil, zůstává v popředí trénink mobility. Jakmile je dosaženo dobré mobility, je důležité ji udržovat cíleně silový trénink. Populární tréninkové zařízení v této fázi je Flexi bar. Celkově vzato, lékařské tréninková terapie je velmi aktivní forma terapie, jejímž cílem je aktivně mobilizovat a stabilizovat poškozené rameno, obnovit jeho funkci a dosáhnout co nejúplnější nosnosti. Je proto užitečným doplňkem stávajícího rehabilitačního programu.