Orthosiphon (kočičí vousy)

Jak Orthosiphon funguje?

Ortosifon (kočičí vousky) působí především močopudně. Kromě toho jsou popsány antimikrobiální vlastnosti, to znamená účinek proti mikroorganismům, jako jsou bakterie. Z lékařského hlediska je použití Orthosiphonu uznáváno jako tradiční bylinná medicína:

  • jako návalová terapie při bakteriálních a zánětlivých potížích drenážního močového traktu
  • @ k léčbě ledvinového štěrku (malé ledvinové kameny)

Jak se přípravek Orthosiphon používá?

Orthosiphon můžete užívat jako čaj, buď si čaj připravíte sami ze sypané léčivé drogy nebo pomocí instantních čajů. Kromě toho se suchý extrakt z léčivé rostliny používá k výrobě hotových přípravků, jako jsou tablety nebo kapsle.

Velmi užitečná je kombinace s dalšími léčivými rostlinami, které se doporučují i ​​při zánětech močových cest a ledvinovém štěrku. Patří mezi ně například jablečník obecný, bříza, zlatobýl a kopřiva.

Informace o použití a dávkování hotových přípravků, jako jsou kapsle, naleznete v příslušné příbalové informaci a u svého lékaře nebo lékárníka.

Jaké vedlejší účinky může Orthosiphon způsobit?

Dosud nejsou známy žádné vedlejší účinky přípravku Orthosiphon.

Co byste měli mít na paměti při používání Orthosiphonu

Během proplachovací terapie dbejte na dostatečný příjem tekutin. Pijte alespoň dva litry denně.

Lékaře vyhledejte také v případě, že akutní příznaky přetrvávají déle než týden nebo se stále opakují.

Každý, kdo má edém (zadržování vody) v důsledku zhoršené srdeční nebo renální činnosti, by se měl zdržet proplachovací terapie listy Orthosiphon (nebo jinými léčivými rostlinami).

Těhotné ženy, kojící matky, stejně jako děti a mladiství do 18 let by Orthosiphon neměli používat, nebo pouze po konzultaci s lékařem.

Jak získat produkty Orthosiphon

Co je Orthosiphon?

Kočičí vous (Orthosiphon aristatus) je vytrvalá bylina z čeledi mátovité (Lamiaceae). Pochází z tropické Asie a pěstuje se v různých oblastech (Jáva, Sumatra).

Na květech jsou nápadné zejména dlouhé tyčinky a dlouhý pestík plodnice, které vyčnívají z koruny jako kočičí vousky – odtud německý název „Katzenbart“. Stonek Orthosiphon je čtvercový, jak je typické pro tuto rostlinnou rodinu. Listy jsou na okraji hrubě zubaté, špičaté a sedí naproti sobě ve dvojicích na stonku.