Bolest navzdory fyzioterapii Bolest ramene - správná fyzioterapie

Bolest navzdory fyzioterapii

Fyzioterapie by měla pomoci uvolnit rameno bolest a pokud je to možné, dlouhodobě odstranit jeho příčinu. Často se však stává, že bolest ve skutečnosti se zpočátku zhoršuje. Léze, opotřebení kloubu nebo struktur nebo svalové napětí jsou příznaky, které ve většině případů existují po dlouhou dobu a které mohou mít dlouhou historii špatného držení těla a nesprávného vážení.

Trénink budování svalů působí na stále nestabilní kloub a na nedostatečné svalstvo, což zhoršuje příznaky dříve, než se zlepší, protože budování svalů trvá týdny nebo měsíce. Navíc lze například uzdravit chronický zánět šlachy tím, že způsobí opětovné vzplanutí zánětu, což stimuluje metabolismus této šlachy. Neočekává se tedy, že fyzioterapie vždy poskytne krátkodobou úlevu od ramene bolest, ale měl by mít střednědobý a dlouhodobý účinek.

V některých případech však může být užitečné přehodnotit terapeutický přístup společně s lékařem, pokud žádná konzervativní léčba nepomohla dlouhodobě zmírnit bolest nebo je-li zranění příliš závažné. bolest ramene je jednou z nejčastějších stížností v ortopedii a fyzioterapii, protože rameno je nejpohyblivějším kloubem v těle, ale jeho rozsah pohybu znamená, že ztrácí stabilitu.bolest ramene mohou být způsobeny různými strukturami, včetně svalů šlachy jako je například bicepsová šlacha or šlacha supraspinatusburzami nebo degenerací kloubů (artróza).