Bolest během inhalace - fyzioterapie

Bolest on inhalace je často způsobena chorobami žebra nebo plíce. Ve fyzioterapii závisí na dýchání bolest může být ovlivněna ortopedickým ošetřením páteře, žeber klouby nebo statika pacienta. Nemoci dýchacího ústrojí a plic mohou být příznivě ovlivněny také fyzioterapií v rámci hrudní mobilizace a respirační terapie. Diferenciální diagnostika BWS syndrom.

Terapie / léčba

Terapie závisí na příčině bolest: fyzioterapie je navíc velmi užitečná. Při fyzioterapeutické léčbě bolesti během inhalace kvůli plíce nemoci, lze použít techniky respirační terapie. Mezi ně patří hrudní mobilizace, prohloubení dýchánínapř. prostřednictvím kontaktu dýchánía cvičení ke zlepšení krev oběh a větrání plic přes jisté strečink pozic.

Inhalace bolest způsobená plíce nemoc může být případně doplněna vdechováním, horkým válením nebo jinými vnějšími prostředky.

  • Pokud je bolest způsobena ortopedickými příčinami, jako jsou ucpání žeberního kloubu nebo obratlů, bude provedeno ortopedické vyšetření následované kauzální terapií k nápravě svalová nerovnováha, špatné držení těla nebo přetěžování. Blokády lze vyřešit manuálními terapeutickými technikami.

    Ortopedická bolest se často vyskytuje během inhalace v určité poloze nebo v určitém bodě inhalace. Bolest může vyzařovat do ramene krk nebo být doprovázeny bolest v zádech. V případě silného napětí, léčby bolesti, aplikací tepla nebo myorelaxancia může podporovat terapii kromě aktivní terapie.

  • Bolest při vdechování způsobená plicními chorobami, jako je pneumonie or zánět pohrudnice, se obvykle vyskytuje během celé inhalace. Kromě toho existují příznaky jako únava, kašel, únava or horečka. Nemoci dýchacích orgánů by měly být v každém případě objasněny lékařem a léčeny léky.

Bolest levé strany

Levostranná bolest během inhalace často děsí pacienty, protože je často spojována s srdce choroba. To musí být vyloučeno. Stížnosti srdce obvykle nezpůsobují bolest související s dechem (která se však může objevit) a mohou také vést nevolnostúzkost nebo záření do paže nebo horní části břicha.

Levostranná bolest během inhalace může být také způsobena jednoduchým zablokováním žebra klouby nebo obratlové klouby. V důsledku mechanického namáhání během pohybu hrudníku dochází k bolesti v závislosti na dýchání. Nemoci plíce může také způsobit levostrannou bolest během inhalace. Pokud existují doprovodné příznaky, orgány, například levé ledvina nebo slezina by měly být zkoumány. Tyto články by vás mohly také zajímat:

  • BWS syndrom
  • Astma - fyzioterapie
  • CHOPN - cvičení z fyzioterapie