Bolest při jednoduchých posilovacích cvicích Bolest syndromu nárazového ramene

Bolest při jednoduchých posilovacích cvicích

Aby se zabránilo dalšímu poškození a zánětu šlachy, je třeba těmto tlakům do značné míry zabránit. Nelze však vyloučit, že posilovací cvičení, i když je součástí fyzioterapie, může vést k mírnému svalovému napětí a bolest, ale tyto by již neměly být přítomny po 1-2 dnech. Po operaci ramene syndrom nárazu, zatížení a rozsah pohybu ramenní kloub se pomalu zvyšuje. Během terapie a cvičení doma, mírné bolest nebo se může objevit bolest svalů, ale silným bolestem během posilovacích cviků je třeba se za každou cenu vyhnout. Mohou naznačovat, že operované struktury se dosud dostatečně nezhojily nebo byly opakovaně poškozeny. Trvalý bolest, otok nebo zarudnutí kůže by mělo být objasněno ošetřujícím lékařem, protože může naznačovat zánětlivý proces.

Prognóza

Prognóza ramene syndrom nárazu silně závisí na podmínkách, které jej způsobují. Pokud šlachy nebyly poškozeny, nejsou vápenaté nebo roztrhané, prognóza je lepší při pravidelné fyzioterapii, než když již lze prokázat strukturální změny v kloubu. V obou případech má pravidelná terapie se zlepšením pohyblivosti, posílením svalů a rozšířením společné hry velký vliv na prognózu onemocnění. Chirurgický zákrok nemůže vždy trvale zlepšit bolestivou situaci, protože optimální funkčnost ramene může z větší části obnovit pouze sám pacient.

Nemocná

Délka pracovní neschopnosti pro rameno syndrom nárazu závisí na strukturálních podmínkách pacienta, jako je věk, váha, celkový stav zdraví a fitness. Rolu hraje také druh základního poranění. V průměru je pacient na pracovní neschopnosti asi 3 měsíce po operaci syndrom nárazu ramene, V případě, že otočná manžeta je vážně zraněn, lze to prodloužit na přibližně 6 měsíců.