Bolest zad Bolest během inhalace - fyzioterapie

Bolest v zádech

Souvisí s dýcháním bolest v zádech je obvykle způsobena blokádami obratlů nebo kostí klouby. Nesprávný pohyb nebo trvale nepříznivé držení těla může vést k malým posunům v kloubu, což bolestivě omezuje mechaniku kloubu. Bolest pak může nastat během dýchání hnutí. Pokud je citlivý mezižeberní nervy z nichž vycházejí hrudní páteř jsou také ovlivněny, bolest se může vyvíjet podél žebra ve formě pásu. Bolest během inhalace v zádech je často doprovázeno napětím svalů v hrudní páteř nebo rameno krk oblast.

Cvičení proti bolesti zad

Výše uvedená cvičení mohou být také užitečná při bolesti během inhalace Zejména cvičení na narovnání jsou dobrým způsobem, jak dlouhodobě změnit statiku, aby se zabránilo blokování. Akutní fasciální role (alternativně a tenis koule apod.). Pacient leží na pevném povrchu a převaluje se po podlaze pomocí fasciálního válce nebo tenis míč pod bolestivou oblastí. Blokování lze v případě potřeby uvolnit, pojivové tkáně je cíleně natažen, podobně jako a masáža příznaky lze zmírnit. Tyto články pokrývají podobná témata:

  • Fasciální trénink
  • Fascia Roll
  • Blackroll
  • Cvičení v kompresi nervových kořenů v BWS
  • Cvičení pro hrudní páteř
  • Cvičení pro blokádu obratlů v BWS

Shrnutí

Příčina bolesti během inhalace musí být před zahájením léčby objasněno. Kromě onemocnění plic, nemocí plic srdce nebo horní část břišních orgánů. Často ortopedické příčiny, jako jsou ucpání žeber klouby jsou také zodpovědní za bolest během inhalace.

Ortopedické i plicní bolesti během inhalace lze léčit fyzioterapeuticky. Existuje celá řada odpovídajících cviků, které lze individuálně přizpůsobit pacientovi.