Bolest v krční páteři při polykání Bolest v HWS

Bolest v krční páteři při polykání

Příkladem takového dalšího příznaku je bolest v krk při žvýkání nebo polykání. Samotný proces polykání je komplexní interakcí nervy a svaly v ústa, hrdlo a jícen. Část polykání je při vědomí, což znamená, že máte nad tímto procesem kontrolu.

Velká část však také probíhá nevědomě, tj. Automaticky. Poruchy kdykoli během procesu polykání mohou způsobit širokou škálu příznaků. Může se jednat například o napětí svalů krční páteře nebo pocit hrudky v krku krk.

Bolest Zubů nebo bolest v krku může také způsobit krk bolest po jídle nebo požití. Jiné příčiny bolest v krční páteři při polykání mohou být poranění krku, jizvy jícnu, infekce uší, rýma nebo reflux choroba. Ve většině případů může poskytnout úlevu umístění vyhřívací podložky nebo ledového obkladu na krku.

Pocítíte, co je pro vás dobré a co ne. Od té doby bolest krku když polykání může mít řadu příčin, je užitečné poradit se s lékařem, zvláště pokud se bolest do 1-2 dnů zhorší nebo se nezlepší. Na základě diagnózy pak může lékař zahájit správnou terapii k úlevě od bolesti.

Přidružené příznaky

Díky své složité struktuře bolest v krční páteři region může způsobit řadu různých doprovodných příznaků, které postiženým často ztěžují určení přesné příčiny. Mezi časté příznaky patří bolesti hlavy nebo migrény, závratě, nevolnost, poruchy smyslového vnímání nebo citlivosti v pažích a rukou způsobené skřípnutím nervy nebo zablokované obratle, poruchy zraku a dýchání, ochrnutí a omezení pohybu v důsledku napjatých svalů, špatného držení těla a dokonce horečka a dokonce i bezvědomí. Pokud nebude odstraněna příčina stížností, může dojít k následnému poškození, jako je zánět nebo další napětí, které může mít někdy chronický průběh. Pokud tedy u sebe pociťujete výše uvedené příznaky bez zvláštního důvodu, neváhejte se poradit s lékařem, abyste objasnili přesnou příčinu.