Bolest v krční páteři s nevolností Bolest v HWS

Bolest v krční páteři s nevolností

Krční páteř je neustále v pohybu. Pokaždé, když se otočíme nebo ohneme hlava, související svaly a nervy odpovídajícím způsobem reagovat. Pokud se pohybujeme příliš rychle, máme nehodu nebo trpíme jakýmkoli jiným onemocněním krční páteře, může to vést k podráždění nervy v lebka, což může způsobit závratě nebo nevolnost. Normálně proto pomáhá léčit hlavní příčinu, tj krk bolest, aby doprovodné příznaky, jako např nevolnost, také zmizí. Pokud nevolnost je obzvláště špatný, může pomoci uvolnit napnuté svaly v krk, pracujte s teplem nebo chladem nebo jíst zázvor jako podporu Pokud nevolnost nezmizí nebo stav zhorší, je třeba vyhledat lékaře.

Bolest až k horní části paže

Pokud svaly v krk jsou zvláště napjaté nebo pokud jsou jisté nervy jsou sevřeny kvůli nesprávné poloze nebo zablokování obratlů, bolest může vyzařovat z krční páteře do horní části paží. The bolest in horní část paže mohou mít různou povahu. Některé postižené osoby popisují tupý pocit bolesti, jiné brnění nebo necitlivost nebo pocit podobný bolavému svalu. Pokud bolest vyzařuje z krční páteře do horní část paže, je nutné jednat tak, aby postižené nervy neutrpěly žádné následné poškození a pacient nebyl omezován v každodenním životě.

Bolest v krční páteři a bolesti hlavy

Bolesti hlavy mohou být způsobeny zejména problémy v krční páteři, protože v horní části krku je umístěno velké množství svalových a neurologických struktur. Napětí nebo nesprávná poloha v této oblasti mohou vést k podráždění trigeminální nerv na mozkový kmen. To pak vyšle signál bolesti do mozek, což je tam interpretováno jako bolest hlavy.

Jednoduše řečeno to znamená, že krční páteř může způsobit bolesti hlavy, pokud je buď příliš tuhá, příliš pohyblivá (kvůli slabým svalům) nebo zablokovaná. Bolest hlavy v krční páteři lze snadno zaměnit s jinými typy bolesti hlavy, takže pro postižené není vždy snadné najít přesnou příčinu. Mnoho lidí si špatně vykládá bolest jako migréna útok je, protože bolest je ve stejné oblasti. Z tohoto důvodu je třeba vzít v úvahu také krční páteř, zvláště pokud je bolest hlavy přetrvávající nebo se často opakuje.