Bolest v prohlubni kolena, cvičení a terapie

Bolest v dutina kolena is bolest v zadní části kolenní kloub. Lze rozlišovat mezi akutní a chronickou bolest v dutina kolena. Akutní bolest přichází náhle, obvykle způsobená traumatem, a trvá několik hodin až dnů. Chronická bolest se často vyvíjí zákerne a trvá déle než tři měsíce. Bolest zadního kolene (popliteální bolest) často pochází z kloubní tobolka.

Bolest v prohlubni kolena při vstávání

V pokročilém věku stále více pacientů trpí klasickým kolenem artróza (degenerativní chrupavka degradace). Příčinou je postupná degradace kloubu chrupavka. Existují 4 fáze artróza celkem.

Klasickými příznaky jsou zvýšená bolest, která se zvyšuje při stresu. Typické jsou „počáteční bolesti“, ke kterým dochází při počátečním pohybu po klidové fázi nebo při ranním vstávání. Artrotické příznaky se nevyskytují v noci nebo v klidu za předpokladu, že nedošlo k přetížení.

Artróza může také vyvinout artritida kvůli chronické nadměrné stimulaci. V tomto případě bolest v dutina kolena je doprovázeno otoky a tvorbou otoků jako příznaků zánětu. Kromě artrózy existují i ​​další možné příčiny bolesti při vstávání. A trombóza nebo léze svalového vazu mohou také tyto příznaky vyvolat. Diagnostické objasnění lékařem nebo terapeutem je proto prvním a nejdůležitějším krokem před zahájením slibné léčby.

Bolest v prohlubni kolena při protahování

Pokud dojde k bolesti v dutině kolena, když strečink díky tomu lze vyvodit několik závěrů. Akutní nebo dokonce chronická menisku poškození by mohlo vyvolat příznaky. Další možností by mohla být léze nebo nesoulad patelly (čéška) ve své drážce.

Bolest je však pravděpodobnější pozorovat v přední části kolena. Burzitida je také často velmi bolestivé při zavádění noha, protože bursa je stlačena. Příčina bolesti může být samozřejmě také svalová.

Zkrácení nebo zranění zad stehno svaly (ischiokurální svaly) nebo zadní část zad noha svaly (gastrocnemius) také vyvolávají bolest, když kolenní kloub je natažené. Zejména v případě vyzařující bolesti je nesmírně důležité postupovat s přesností diagnostiky, protože umístění bolesti a příčina se ne vždy jeví jako přímo související. Naštěstí existuje několik standardních testů a diagnostických postupů, které mohou rozlišovat menisku poškození, noha nesprávná poloha osy, poškození čéšky, svalové příčiny a další spouštěče bolesti v podkolenní jamce.