Bolest v HWS

Bolest v krční páteři v oblasti krk pravděpodobně zná téměř každý. To může být tahání, pocit bolest, omezení pohybu nebo pocit napětí podobný bolavému svalu. Příčiny a trvání problémů se liší, ale postižení se často cítí vážně omezeni v každodenním životě a celkové pohodě. Dokonce i domácí opravné prostředky a léky proti bolesti ne vždy přinášejí požadované zlepšení, proto má smysl dostat se na konec příčiny problémů a požádat o pomoc odborníka.

Příčiny

Vzhledem k velmi složité struktuře krční páteře se svaly šlachy, vazy, obratle a meziobratlové ploténky, je velmi citlivý na poranění všeho druhu. Ty mohou být napětí, ale také nesprávné polohy obratlů nebo větší poranění, například po úrazu. Příčina není na první pohled vždy zřejmá, proto je důležité, aby ošetřující lékař přesně popsal, o jaké problémy jde a jak vznikají, aby mohl zahájit příslušná opatření (např. Rentgen, MRI, ultrazvuk, fyzioterapie).

Mezi nejčastější příčiny bolest v krční páteři jsou blokády v krční páteři napětí Šlehnutí degenerativní (degenerativní) změny v krční páteři (faseta artróza) Herniovaný disk Syndrom krční páteře (řada příznaků, které jsou součástí vývoje klinického obrazu) V každém případě je velmi důležité v případě přetrvávající bolesti nebo napětí zahájit nezbytná protiopatření (lékař, fyzioterapie) proti chronický vývoj. V závislosti na příčině může být pro postiženou osobu zátěží také řada dalších příznaků. Neošetřené napětí vede k uvolnění držení těla a tím k dalšímu napětí, které se může také sevřít nervy a způsobovat pocity nepohodlí. Mohou se však objevit i další příznaky, které zpočátku nemají nic společného s krční páteří.

  • Blokování krční páteře
  • napětí
  • Šlehnutí
  • Degenerativní (degenerativní) změny krční páteře (fazetová artróza)
  • Zasunutý disk
  • Syndrom krční páteře (řada příznaků, které patří k vývoji vzorce onemocnění)