Bolest žeber - příčiny a fyzioterapie

Bolest v žebra může mít různé příčiny. Náš žebra obklopit náš hrudník a chránit základní orgány, plíce a srdce, z mechanického namáhání. Zároveň mají důležitou funkci v dýchání.

Pokud jsou tedy okolní struktury nemocné, žebra může být také bolestivé. Naše žebra jsou spojena s hrudní páteř a chrupavkovitě spojené s hrudní kost. Mohou způsobit omezení funkce kloubů bolest v oblasti žeber.

Neurální bolest může také ovlivnit oblast žeber. Pokud ano bolest v žebrech, Naše dýchání a pohyb trupu a někdy horní končetiny je bolestivě omezen. Diagnóza je nezbytná k určení přesné příčiny bolesti a zahájení vhodné léčby.

Příčiny

Společně s hrudní kost a hrudní páteř, naše žebra tvoří náš hrudník. Hrudník chrání orgány v něm umístěné. Li plíce vyskytují se nemoci, bolest v žebrech může také dojít.

Často si takové bolesti všimneme po těžké kašel. Žebra a k nim připojené svaly jsou citlivé na dotek a bolestivě napnuté. Zánět křičel (pleuritida) může způsobit silnou bolest v oblasti žeber.

Projekt perikardium a nemoci srdce se mohou také projevit jako bolest v oblasti žeber, např perikarditida. Dále stížnosti na hrudní páteř, např. degenerativní opotřebení, může také vést k omezené funkci žebra klouby. Dlouhodobé nesprávné držení těla a axiální vychýlení páteře, ale také silné mechanické přetížení a trhavé pohyby mohou způsobit funkční poruchy žebra klouby, které jsou pak zodpovědné za často bodavou bolest v oblasti žeber.

Bolest žeber na levé straně může být vyvolána traumatem, jako je rána nebo náraz na levou stranu. V případě a plíce onemocnění postihující levé plíce, levostranné bolest na hrudi lze očekávat. The srdce je také umístěn na levé straně.

Stížnosti srdce proto mohou vyzařovat více do oblasti levého žebra. Bolest v levém dolním pobřežním oblouku může být vyvolána žaludek problémy. Mechanické napětí (statické nebo dynamické) může také způsobit bolest žeber v oblasti levého žebra.

Bolest žeber na pravé straně může být také vyvolána odpovídajícím prudkým nárazem do pravého hrudníku. Pneumonie častěji postihuje pravici plíce než levá, takže bolest z pneumonie nebo pleuritida (nebo podobná) může také vyzařovat na pravou stranu. Stížnosti játra umístěné na pravé straně může také ovlivnit pravou hrudní oblast.

Mechanické namáhání (statická práce, dynamický tlak) může také vyvolat stížnosti žeber na příslušné straně. Bolesti zad často naznačuje problém s obratlem / žebrem klouby. Chronické špatné držení těla nebo akutní zablokování může vést ke svalovému napětí.

Akutní bolest je často doprovázena bodavou bolestí během dýchání nebo pohyb. Chronický problém žeberních kloubů je naopak pravděpodobnější pociťovat prostřednictvím trvalé, ale zpočátku mírně omezené pohyblivosti a chronické bolest v zádech. Bolest v žebrech v zádech mohou být také způsobeny problémy s ramenními klouby.

Vzhledem k omezené mobilitě v EU ramenní kloub, dynamika hrudní páteř a žebra mohou být poškozena. Oblast pod posledním pobřežním obloukem se také nazývá epigastrická oblast. Jedná se o přechod mezi hrudníkem a břichem.

Projekt membrána se nachází v této výšce. I zde tedy mohou nemoci, které ovlivňují plíce a dýchací funkce, způsobit bolest. Stížnosti na žaludek, játra a jícen se mohou v této oblasti projevit.

Ortopedické příčiny bolesti pod truhla mohou to být problémy na hrudi nebo ještě více břišní svaly. Přetížení může vést k svalový zánět nebo podráždění, které může být zodpovědné za bolest v epigastrické oblasti. Jak můžete účinně posilovat břišní a prsní svaly, je vysvětleno v našem článku Cvičení břicha, nohou, zad, zad.

Bolest v žebrech může být také způsobena kvasinkami kašel. Někteří si pamatují, že už měli bolesti žeber po silném nachlazení a nevěděli proč kašel sval, M. latissimus dorsi, se mimo jiné připevňuje k žebrům. Pokud je přetížen neustálým kašláním, může se objevit bolest zejména na spodní části svalu, žeber.

Projekt břišní svaly začněte také u žeber a podporujte výdech a kašel (břišní tisk). Zde může kašel způsobit bolest. Podobně po násilném zvracenímůže dojít k podráždění svalových úponů.

Kvůli obrovskému tlaku, který se vytváří během kašlání, může také dojít k ucpání žeber / obratlů. V důsledku toho nervy běh mezi žebry může dojít k podráždění. V interkostálním prostoru v postižené oblasti se může objevit neuralgická bolest.