Bolest s artrózou ramene

Rameno artróza (také nazývaná omartróza) je pomalu postupující onemocnění s původně nespecifickými příznaky. Je charakterizována postupnou degradací chrupavka až do jeho úplné ztráty. V případě tzv chrupavka plešatost, je možné, že kost tře o kost a způsobuje bolest když ramenní kloub je přesunut.

Rameno artróza obvykle postihuje starší lidi, ale může to být také způsobeno předchozím zraněním ramene. Rameno syndrom nárazu je nejčastější formou ramene artróza. Diagnóza je založena na bolest příznaky a omezená pohyblivost, aby lékaři mohli rychle určit diagnózu ramenní artróza pomocí specifické anamnézy a speciálních diagnostických postupů.

Příznaky

Od ramenní artróza obvykle se vyvíjí po několik let, první příznaky si mnoho lidí nevšimne nebo s nemocí nesouvisí. První příznaky vývoje ramenní artróza může být rameno bolest, ke kterému dochází hlavně v noci a brzy ráno, pokud člověk spal ve špatné poloze nebo byl na rameno vystaven příliš velkému tlaku. Podobně jsou každodenní pohyby obtížnější, obvykle pohyby nad hlavou, jako je například fénování vlasy nebo sáhl zpět do kapsy.

Rameno tedy v průběhu času ztrácí volnost pohybu. U artrózy ramene je toto omezení pohybu ve všech směrech kloubu, což v konečném důsledku znamená, že artróza ramene způsobí, že kloub bude postupně tužší. Pokud k tomuto ztuhnutí dojde náhle a bez vysvětlitelného důvodu, měl by být objasněn klinický obraz zmrzlého ramene.

V dalším průběhu onemocnění jsou typickými příznaky zvyšující se bolest v klidu, zpočátku po větší námaze, ale později i bez konkrétního důvodu, nevysvětlitelná ztráta síly v postižené paži a bolest při pohybu, zejména při rotačních pohybech ramene . V důsledku omezené pohyblivosti a výsledné bolesti se u mnoha pacientů vyvine úlevová poloha a vyhýbají se bolestivým pohybům, což umožňuje ztuhnutí ramene postupovat ještě rychleji. Jelikož se následující článek zabývá podobnými příznaky bolesti, mohl by vás také zajímat tento: Bolest / příznaky prasknutí rotátorové manžety Následující článek by vás mohl také zajímat: Cvičení se zmrzlým ramenem