Léky proti bolesti | Bolest s artrózou ramene

Léky proti bolesti

V případě ramene artróza, léky proti bolesti jsou často první volbou na začátku léčby, protože bolest výrazně omezuje kvalitu života postižených.

  • Pokud neexistuje žádné jiné základní onemocnění, které by proti němu hovořilo, jsou prostředky volby takzvané NSAR (nesteroidní protizánětlivé léky). Jedná se o látky, které potlačují tvorbu vlastního těla bolest a zánětlivé látky, tzv prostaglandiny v technickém žargonu.

    Známé účinné látky z této skupiny jsou například ibuprofen, Diklofenak nebo kyselina acetylsalicylová (ASA).

  • Alternativou k NSAID je lépe tolerovaný koxib (např. Etorikoxib). Jedná se o inhibitory specifického enzymu odpovědného za vývoj bolesta to cyklooxygenáza 2.
  • .

  • Pokud se u pacientů objeví velmi silná bolest, kterou nelze zvládnout méně účinnými léky proti bolesti, používají se tzv. opioidní analgetika. Patří mezi ně účinné látky kodein, buprenorfin nebo fentanyl.
  • Kromě terapie klasikou léky proti bolestiLze také použít homeopatická a antroposofická léčiva.

OP

V některých případech může být nutná a užitečná operace v případě ramene artróza. V závislosti na fázi artróza ramene, lze použít různé chirurgické postupy. Chirurgové se často snaží operovat artroskopicky, tj. Minimálně invazivním zákrokem.

To má tu výhodu, že nedochází k velkým chirurgickým ranám a snižuje se riziko infekce. Během operace se buď pokusí provést a chrupavka transplantace, odstraňte a vyhlaďte přebytečnou chrupavku a poškozené struktury nebo v případě neopravitelného poškození vložte umělou ramenní kloub. Alternativní možnosti léčby naleznete zde:

  • Léčba artrózy ramen

Bolest po operaci

Bolest po ramenní artróza operace je docela normální. Hlavním cílem operace je samozřejmě zmírnit pacientovi bolesti způsobené ramenní artróza. Tato operace je nicméně více či méně složitým postupem, který zatěžuje struktury ramenní kloub.

V důsledku imobilizace, modřin v kloubu a čerstvých chirurgických jizev pociťuje mnoho postižených osob bolest, zejména v prvních dnech po operaci. Pokud je zahájena fyzioterapie, mohou zde působit i pasivní pohyby. Je to proto, že zraněná tkáň je napnutá a svaly, které nebyly dlouho používány, jsou hýbány.

Bolest po operaci lze zpravidla dostat pod kontrolu pomocí léků proti bolesti. Vzhledem k tomu, že pacienti nejdříve nemají aktivně zatěžovat rameno, nevyhnutelně to vede k částečné atrofii svalů. Po skončení klidové fáze může stále docházet k bolesti v aktivní části pooperační léčby, protože je třeba nejprve obnovit pohyblivost, sílu a pružnost ramene.