Perenterol Junior na průjem

Toto je aktivní složka Perenterolu Junior

Perenterol Junior obsahuje Saccaromyces boulardii, léčivou kvasinku. Neutralizuje bakteriální toxiny způsobující průjem a odstraňuje je z těla. Kvasinky dále inhibují růst některých patogenů, čímž snižují koncentraci toxinů a umožňují regeneraci střevní sliznice.

Kdy se Perenterol Junior používá?

Lék se používá při léčbě akutního průjmu, jako profylaxe cestovního průjmu a jako doplňková terapie při léčbě akné.

Jaké vedlejší účinky má Perenterol Junior?

Perenterol Junior má málo a mírné vedlejší účinky.

Užívání léku může za určitých okolností způsobit plynatost, která však po vysazení léku rychle vymizí. Možné jsou i alergické reakce jako svědění, zarudnutí, otok nebo dušnost.

Pokud trpíte závažnými nebo nezmíněnými nežádoucími účinky, poraďte se s lékařem.

Co byste měli mít na paměti při používání Perenterolu Junior

Pokud se v důsledku podávání sondou objeví průjem, tři sáčky Perenterolu-Junior by měly být rozpuštěny v 1.5 litru živného roztoku a podávány pacientovi denně.

Pro současnou léčbu akné se doporučuje dávkování Perenterolu-Junior jeden sáček třikrát denně. Lék by měl být užíván několik týdnů.

Obsah sáčku je nejlépe smíchat s velkým množstvím vody nebo tekuté stravy. To pomáhá stabilizovat rovnováhu tekutin a usnadňuje podávání dětem. Médium však nesmí být teplejší než 50 °C, protože jinak kvasinky odumřou a již nemohou být účinné.

Perenterol Junior: Kontraindikace

Perenterol Junior je přírodní produkt, proto existuje jen několik omezení pro jeho použití. Perenterol Junior se nesmí užívat, pokud je známo, že pacient je alergický na některou z léčivých látek nebo složek. Při současném užívání s antibiotiky může dojít k interakcím a tím negativně ovlivnit účinek Perenterolu Junior.

Pacienti s život ohrožujícími onemocněními nesmí Perenterol Junior užívat.

Pokud průjem přetrvává déle než dva dny a je doprovázen horečkou, je třeba okamžitě vyhledat lékaře. Je důležité zajistit dostatek tekutin a solí. Při průjmech tělo ztrácí velké množství vody a spolu se stolicí se z těla vyplavují důležité elektrolyty (soli). Rovnováha tekutin a elektrolytů musí být udržována stabilní, zejména u dětí. Osvědčeným prostředkem jsou slané tyčinky s vodou nebo džusem.

Perenterol Junior: děti, těhotenství a kojení

Na rozdíl od mnoha jiných léků proti průjmu neobsahuje Perenterol Junior žádné opioidy, a proto je vhodný i pro použití u dětí, které by však měly být starší než dva roky. Jinak by léčbu průjmu u kojenců a malých dětí měl provádět pouze lékař.

Neexistují žádné jasné důkazy, které by vyloučily riziko pro nenarozené nebo novorozené dítě. Z tohoto důvodu by se Perenterol Junior neměl užívat během těhotenství a kojení.

Jak získat Perenterol Junior

Perenterol Junior je volně prodejný ve všech lékárnách.

Kompletní informace o tomto léku

Zde najdete kompletní informace o léku ke stažení (PDF)