Fyzioterapeutická opatření Náhlá bolest nohou

Fyzioterapeutická opatření

Fyzioterapeut může uvolnit svaly nohy pomocí masáž rukojeti, které působí analgeticky na míč chodidla. Cvičení se provádějí za účelem vybudování a stabilizace klenby nohy. Oblouk chodidla je umístěn na chodidle a je tam, aby bylo možné lépe absorbovat namáhání celého těla. Dojde-li ke špatnému postavení chodidla (např. Špičaté chodidlo), je chodidlo vystaveno zvýšenému namáhání. Kromě posilovacích cviků na klenbu chodidla koordinace a vyvážit jsou přidána cvičení, aby noha mohla působit proti různým pohybům a namáhání, když běh.

Doba hojení

Podle toho, jak dlouho bolest existuje a jak dlouho k přetížení došlo, lze dobu hojení prodloužit. Po uplatnění vhodných opatření by mělo dojít ke zlepšení po několika dnech. Dokončení procesu hojení však může trvat až několik týdnů.

Jak lze proces hojení urychlit?

Aby se podpořilo hojení fotbalu v případě přepětí, měl by se podporovat krevní oběh v tkáni:

  • To může být způsobeno masáží chodidla.
  • Teplo také stimuluje krev cirkulace ve tkáni. Teplé koupele, hřejivé masti nebo zahřáté třešňové polštáře tedy mají a krev účinek na oběh podporující chodidlo a podporující hojení.

Jak mohu zmírnit bolest?

Nejen doba hojení, ale také bolest obecně se minimalizuje zvýšením krev cirkulace, čehož lze dosáhnout zahříváním, jako jsou teplé koupele nebo hřejivé masti. Masáže v oblasti chodidla mají také hojivý zrychlující účinek a také bolest- uvolnění. Pohyb a úleva míče nohy také vedou k úlevě od bolesti. Taková opatření jsou zpravidla dostatečná. Pokud je bolest příliš silná, lze také užít léky na zmírnění bolesti.