Fyzioterapie | Cvičení pro lézi SLAP

Fyzioterapie

V případě, že SLAP léze je mírná, konzervativní terapie může být stále účinná a účinně léčit příznaky. Za účelem uvolnění a posílení svalů může lékař předepsat fyzioterapii. To pomáhá obnovit a udržovat funkci ramen.

K podpoře hojení lze použít chladicí balíčky. Kromě toho mohou páskové obvazy dát kloubu jistou jistotu a podpořit svaly v jejich funkci. Výhodou páskových obvazů je, že zůstávají déle na rameni a podporují fyzioterapii i mimo období léčby. Lze také použít léky, ale později to není nutné. Komplexní informace k tomuto tématu naleznete v článcích:

  • Fyzioterapie po lézi SLAP
  • Kinesiotape

SLAP - definice léze

termín SLAP léze se také používá jako zkratka pro Superior Labrum od přední k zadní. Kvůli své kostnaté struktuře ramenní kloub má velký rozsah pohybu, což je důležité pro funkci ramene. Protože hlava of horní část paže je větší než glenoidní dutina lopatka, hlava horní části paže musí být vycentrována v glenoidní dutině svaly. Tyto svaly se omotávají kolem kloubu jako vazy.

To zajišťuje stabilitu pro ramenní kloub a hlava of pažní kost nemůže vyskočit z kloubu. Labrum glenoidale dále nabízí zvětšení dutiny glenoidu a může proto přispět ke stabilizaci. Je to jako výrůstek kloubního okraje, který se omotává kolem hlava kloubu jako a ret. To je také místo, kde šlacha sval biceps brachii nachází se, který může prasknout v důsledku silných sil nebo chronického přetížení labrum glenoidale, což má za následek SLAP léze. Komplexní obecné informace o tomto tématu naleznete v článku: Léze SLAP

test

Před provedením zobrazovacího postupu k diagnostice léze SLAP lze provést manuální test k posouzení stav u pacienta. Tímto způsobem lze hypotézu léze SLAP zúžit na jinou nemoci ramene. Test Biceps-Load je při vyšetření považován za spolehlivý a lze jej provést ve dvou variantách.

  • U první varianty testu bicepsového zatížení leží pacient na zádech a vyšetřující umístí postiženou paži do polohy vrhací. To znamená, že paže pacienta je unesena o 90 stupňů a loket je ohnutý o 90 stupňů a supinován. v supinace z předloktí, dlaň směřuje k obličeji.

    Vzhledem k tomu, že rameno je v pozici hodu vytočeno směrem ven, může to již způsobit bolest. Horní část zkoušejícího leží na zápěstí a spodní ruka na lokti. Pak předloktí je zatlačen do ohybu loktu a v ramenní kloub, V případě, že bolest zůstává v napětí nebo se dokonce zvyšuje, test je pozitivní.

  • Ve druhé variantě je vnější rotace paže není v 90 stupních únos pozici, ale v poloze 120 stupňů únosu. I zde působí napětí v ohybu loktů a bolest je zaškrtnuto.