Fyzioterapie | Cvičení na bolest kostrče během těhotenství

Fyzioterapie

Fyzioterapie může pomoci ulevit kostrče bolest během těhotenství a další problémy se zády související s těhotenstvím. Na jedné straně je cílem posílit svaly krk, zpět a pánevní dno za účelem prevence nebo řešení stížností. Cvičení lze praktikovat hlavně na podložce, například s gymnastickým míčem, aby v nich bylo možné později pokračovat doma.

Posílením svalstva lze zvýšit stabilitu pánevního kruhu a zad, zlepšit držení těla a obnovit zábavu z pohybu. Pánevní podlaha cvičení je důležité zabránit později inkontinence a usnadnit proces porodu. Svaly lze také jemně protahovat a posilovat těhotenská gymnastika or jóga třídy pro těhotné ženy, které mohou mít pozitivní účinky na záda bolest a kostrče problémy.

Masáže a tepelná terapie nejsou zakázány v těhotenství, zejména v často napjatém rameni a krk oblasti jsou oba zcela neškodné. Masáže v bederní oblasti jsou však podezřelé z možnosti způsobit kontrakce a proto se nemusí vždy doporučovat. V případě stížností v oblasti dolní části zad může například poskytnout úlevu stabilizační pás; toto by mělo být projednáno s lékařem nebo fyzioterapeutem. Tyto články by vás mohly také zajímat:

  • Fyzioterapie bolesti kokyxu během těhotenství
  • Výcvik pánevního dna Těhotenství
  • Fyzioterapie během těhotenství

Příčiny

Coccyx bolest je běžná stížnost během těhotenství a může mít různé příčiny. Ve většině případů souvisí s těhotenstvím, ale mohou být také způsobeny jinými faktory. Bolest kostrče je zvláště častá na začátku a na konci těhotenství. Článek by vás mohl zajímat také o stížnostech na ISG v těhotenství, protože nejen kostrč, ale také sakroiliak klouby jsou ovlivněny během těhotenství.

  • Během těhotenství je normální, že se spojení mezi strukturami pánevního prstence, které zahrnuje kostrč, poněkud uvolní, aby poskytly více prostoru rostoucímu dítěti a usnadnily proces porodu. Toto uvolnění je běžnou příčinou kostrče bolest během těhotenství.
  • Tlak rostoucího dítěte na kostní struktury a vazy může také způsobit bolest.
  • Tlak zvenčí ve formě mírného tlaku pohmoždit může také způsobit bolest kostrče.
  • Svalové napětí v zádech, kyčlích a pánevní dno za bolest mohou také svaly nebo již existující strukturální změna v oblasti kostrče.
  • Mnoho žen také popisuje počátek porodních bolestí takovým způsobem, že bolest začíná jako bolest kostrče a poté se šíří dále do břicha.