Fyzioterapie | Cvičení pro artrózu kyčle

Fyzioterapie

Je důležité zmínit, že fyzioterapie nemůže zvrátit kyčel artróza. Jde o symptomatologii kyčle artróza. Tyto příznaky se snižují spoluprací s pacientem a konkrétně se léčí omezení v každodenním životě.

Důležitý cíl ve fyzioterapii kyčle artróza is bolest úleva. Opatření jako např masáž snížit vysoký tón svalů a vést ke zvýšení krev oběh. Je také možné pracovat s manuálními úchyty.

Kyčel lze tedy mobilizovat určitými směry. To stimuluje produkci synoviální tekutina (synoviální tekutina). To také vede k bolest reliéf, jako kloub chrupavka se ulevilo a lépe živilo.

Kromě bolest úleva, budování svalů je při fyzioterapii důležité artróza kyčle. To stabilizuje kloub v držení těla a chůzi. Pacienti se učí znovu získat pocit zdravého těla a používat své tělo rovnoměrně. Více informací naleznete na:

  • Masáž pojivové tkáně
  • Mobilizační cvičení
  • Cvičení pro kyčle
  • Fyzioterapie pro bolesti kyčle
  • Nácvik chůze

Shrnutí

Artróza kyčle je jedním z nejčastějších ortopedických onemocnění, které se objevují s přibývajícím věkem. Prvními příznaky jsou silná bolest ve stresu a v klidu slabinová bolest. Z důvodu opotřebení chrupavka v kyčelní kloub, dochází k těmto bolestem a nedochází k určitým pohybům v kyčli.

To vede k pohybovému chování schohnenden. Postižený kyčel se tím ulehčí a zdravý kyčel se více zatěžuje. To se stává velmi jasným v postoji a modelu chůze u pacientů s artróza kyčle.

Lze shrnout, že budování svalů u pacientů s artrózou kyčle je důležité pro podporu kloubu. Je také účinný proti bolesti a snížené pohyblivosti. Přestože nelze patogenezi fyzioterapií eliminovat, postiženým usnadňuje každodenní život.