Fyzioterapie pro bolesti kolen | Cvičení proti bolesti kolena

Fyzioterapie pro bolesti kolena

Jak bylo uvedeno výše, léčba kolena bolest závisí na ovlivněné struktuře. V případě postižení vazu nebo diskurzní struktury se léčba provádí podle stávajících příznaků po konzultaci s lékařem. V případě otoku v oblasti kolena, lymfy k stimulaci opravy lze použít drenáž a opatrnou mobilizaci.

Bolest v oblasti vedlejších vazů, saussures a retikula je ošetřeno příčným třením (aplikujte prst příčně na šlachu a táhnout příčně). Tím se nastaví nový zánětlivý stimul a krev oběh a hojení ran je stimulován znovu. Na podporu ulehčení může být nanuk bolest.

Pasivní mobilizace a techniky klouzání a tažení z manuální terapie mohou být použity k obecnému zlepšení pohyblivosti v koleni. Společní partneři jsou taženi od sebe a stimuluje se metabolismus v oblasti kloubu. Ve fyzioterapii jsou cvičení popsána v části Léčba únavy zlomenina jsou také používány.

Patella je také mobilizována ve všech možných směrech pohybu. Pokud se v oblasti recese objeví adheze, lze je určitými technikami uvolnit. V dalším průběhu léčby bolesti kolena se stabilita kolena zlepší.

Jak je zmíněno výše, vyvážit a koordinace K tomu jsou zvláště vhodná cvičení na nerovném povrchu. Ty lze značně zvětšit a upravit. Je důležité, aby při zvýšeném cvičení nedocházelo k žádné bolesti.

U svalových problémů s bolestmi kolen používá terapeut klasické masáž techniky. Uvolnění spoušťových bodů prodlouženým stisknutím a uvolněním fascií navíc pomáhá zlepšit fyziologii svalu. Pokud existuje problém délky svalu, vede terapeut pacienta k výše uvedenému strečink pozice.

Stejným způsobem lze sval jemně protáhnout post-izometricky relaxace a pomocí napětí. Terapeut nastaví polohu kloubu bez bolesti krátce před koncem pohybu. Požádá pacienta, aby tlačil na jeho odpor proti požadovanému úseku.

Nemělo by se vytvářet příliš mnoho síly. Napětí se udržuje, dokud není postižený sval zjevně unavený, poté se pacient úplně uvolní a terapeut tlačí končetinu dále do pohybu. Tento proces se několikrát opakuje. Tímto ošetřením se kloub jemně rozšíří strečink.

V případě svalové slabosti je vypracován přesný budovací program, který zahrnuje výše uvedené svaly. Cvičení, jako jsou ohyby kolen, výpady, noha rozšíření, zvlnění nohou, noha tisk jsou nejdůležitější cvičení. K podpoře fyzioterapie lze použít stabilizační pásku kolem kolena.

Projekt Blackroll slouží k nezávislému fasciálnímu řešení. Role jsou navrženy tak, aby bylo možné během cvičení na roli optimálně uvolnit fasciu. Na příkladu zad stehno svaly, jeden noha je umístěna na roli, druhá noha slouží jako podpěrná noha a je umístěna pod úhlem.

Ruce spočívají za tělem a paže a noha jsou navíjeny sem a tam přes roli. Tento princip se provádí stejným způsobem u všech ostatních svalů, liší se pouze ve výchozí poloze. V souvislosti s uvolněním fascie je to holistické silový trénink se provádí.

Cvičení s Blackroll se nedoporučují osobám, které mají určitá omezení pohybového aparátu. Více informací o Blackroll a související cvičení najdete na stránkách Fascia Training and Fascia Roll. Za účelem nápravy případných nesouosostí čéška, ke zmírnění zánětu nebo podráždění, v mnoha případech a kinesiotape se navíc aplikuje na kolenní kloub. menisci, šlachy a vazy jsou podporovány účinky pásky. Podrobné pokyny najdete v článku Kinesiotape.