Fyzioterapie bolesti v hrudní páteři

Bolest in hrudní páteř může být velmi nepříjemné. Fyzioterapie může často dobře čelit stížnostem.

Fyioterapie / cvičení

Ve fyzioterapii pro stížnosti v hrudní páteřse nejprve s pacientem stanoví přesná diagnóza, která popisuje příčinu stížností a jejich pozadí. Poté je vypracován individuální a cílený plán léčby, který zahrnuje nejen zmírnění příznaků, ale také odstranění jejich příčin. Obsahem terapie je: Bolest úleva, relaxace napjatých svalů, je-li to nutné: manuální mobilizace jedince klouby, cílený cvičební program k eliminaci svalová nerovnováha, stejně jako trénink držení těla a rady, jak se chovat v každodenním životě.

Kromě fyzioterapeutické léčby by měl pacient dostat také domácí program, který může pravidelně provádět doma. Zvláště u chronických bolest, který je obvykle doprovázen strukturálními změnami, nelze obvykle fyzioterapii úplně vyřešit. Pacient musí po dlouhou dobu změnit své chování a pravidelně provádět cvičení, aby obnovil tkáň.

Protože zpravidla je často příčinou stížností nedostatek vzpřímenosti způsobený jednostranným předkloněním horní části těla. hrudní páteř, níže jsou popsána některá cvičení, která mohou být užitečná při potížích v hrudní páteři. Samozřejmě, jednotlivec plán školení by měl být vyvinut terapeutem pro dlouhodobý a bezpečný terapeutický úspěch. Pro zlepšení narovnání páteře lze páteř připravit na nadcházející trénink jednoduchými mobilizačními cviky.

1.) Za tímto účelem pacient sedí vzpřímeně na stoličce. Chodidla stojí dokola a rovnoběžně s podlahou, kolena by měla být ohnutá asi o 90 °.

Paže jsou nyní zkřížené a ruce jsou položeny na kolena. Ve výchozí poloze je horní část těla mírně nakloněna dopředu, pohled vždy sleduje ruce. S inhalace paže jsou nyní otevřené a natažené rovně a daleko nahoru a do stran od těla ze zkřížené polohy.

Ruce se otevřou, pohled nyní směřuje dopředu a nahoru. Mělo by být patrné zatažení ramen a napětí mezi lopatkami. The truhla stoupá, pohyb by měl mírně klesat, ale měl by být prováděn kontrolovaně a mocně.

S výdechem se vrátíte zpět do výchozí polohy. Cvičení lze provádět až 20krát za sebou. Může to být provedeno ve 3-4 sériích několikrát denně, pokud je to pro pacienta dobré.

Více cviků najdete v článku: Mobilizační cvičení pro BWST Chcete-li posílit obvykle příliš slabé svaly mezi lopatkami, doporučuje se snadné cvičení pro každodenní život. Jako pomůcku lze použít šátek nebo ručník. Alternativně může být užitečná také hůl (např. Rukojeť koštěte).

2.) Výchozí polohou je opět vzpřímený sed na stoličce. Pacient drží ručník nebo tyč v obou rukou před tělem.

Lokty jsou volné! natažená a ne zcela protlačená, ramena mají velkou vzdálenost od ucha a nejsou zvednutá. Ruce by měly být přibližně na šířku ramen.

Nyní by měl pacient vytáhnout ručník nebo se držet od sebe, aniž by změnil polohu loktů. Nevidíte téměř žádný pohyb. Napětí by mělo být pociťováno mezi lopatkami a v horní části zad.

Je možné, že se paže začnou třást. Jedná se o izometrické napětí svalů, což znamená, že se téměř nezmění délka svalu, ale stejně to funguje. Během tohoto typu tréninku se svaly často třesou.

Napětí by mělo vydržet asi 5 sekund. Během cvičení by nikdy neměl být zadržován vzduch. Po 5 sekundách lze napětí krátce uvolnit a poté cvičení opakovat.

Může se opakovat 15 opakování ve 3-4 sériích. S tímto cvičením jako základním cvičením lze provést mnoho variací. Paže lze zvednout nad hlava během napětí.

Počáteční pozice se může měnit. Měl by být zahájen snadno, než bude cvičení obtížnější. Více cviků najdete v článku: Cvičení na hrudní páteř