Fyzioterapie pro stres | Stres během těhotenství

Fyzioterapie pro stres

Fyzioterapie během těhotenství může také velmi pomoci při snižování stresu. Stres kladený na nastávající matku může také souviset s fyzickými změnami. Například většina těhotných žen má kvůli rostoucímu břichu jiný pohybový vzor nebo jiné držení těla.

Velké břicho může způsobit záda bolest, krk napětí a bolesti hlavy. Fyzioterapie je o pomoci přesně s těmito problémy. Cvičením na držení těla a specifickými cvičeními se těhotné ženy učí, aby si i přesto osvojily správné držení těla těhotenství aby se zabránilo rozvoji problémů.

Známý pánevní dno školení je také dobrou přípravou na nadcházející porod. Fyzioterapeuti se speciálním výcvikem mohou také použít speciální těhotenství masáže těhotným ženám zajistit další relaxace. Také aqua gymnastika může být dobrá vyvážit pro každodenní stres.

Pokud dojde k problémům během těhotenství, lékař často vydává fyzioterapeutický předpis. Těhotné ženy jsou pak obvykle 2-3krát týdně fyzioterapeuticky ošetřeny. Témata, která by vás mohla stále zajímat:

  • Jóga pro těhotné ženy
  • Akupunktura během těhotenství
  • Autogenní trénink
  • Cvičí bolest na hrudi

Dopad na dítě

Účinky stres během těhotenství na dítěti se může velmi lišit. Pokud se zvýší úroveň stresu u nastávající matky a například se zrychlí její srdeční rytmus, přenese se to také na nenarozené dítě, jehož srdeční rytmus se pak také zrychlí. Lze si představit, že to pro nenarozené dítě dlouhodobě není dobré běh. The následky stresu během těhotenství může vést k problémům s fyzickým vývojem dítěte, může se narodit příliš brzy nebo podváha.

Mentální vývoj může být omezen, takže problémy jako ADHD or studium potíže se mohou objevit později v životě. Děti, jejichž matky byly pod hodně stres během těhotenství mít zvýšené riziko utrpení deprese nebo jiné duševní nemoci. Fyzické problémy v dalším kurzu dětství, jako je astma nebo nadváha mohou být také pozdní účinky stresu. Neustále zvýšená úroveň stresu během těhotenství vede ke strukturám nenarozeného dítěte, jako jsou plíce nebo mozek zrání příliš rychle, což je na úkor růstu a dělení buněk. Proto existuje zvýšené riziko výše uvedených problémů v dalším průběhu života.