Fyzioterapie | Stížnosti ISG během těhotenství - cvičení

Fyzioterapie

Fyzioterapie pro stížnosti na ISG během těhotenství se někdy může velmi lišit od léčby netehotné pacientky. I když se problémy obvykle snaží zvládnout pomocí mobilizace, manipulace nebo masáž technik, je to možné jen v omezené míře během těhotenství. Zejména v pokročilejších fázích těhotenství, některé z těchto technik mohou dokonce spustit předčasné kontrakce a stresovat matku a dítě.

Pro uvolnění sakroiliakálního kloubu může být užitečné nasadit pánevní pás, který uvolňuje tlak z ISG a pomáhá tak ulevit a zmírnit bolest. K zmírnění příznaků může také pomoci velmi jemná mobilizace, např. Velmi malými kruhovými pohyby pánve. Speciálně vyškolení terapeuti mohou uvolnit napjatou tkáň speciálními těhotenskými masážemi. Vzhledem k tomu, že vazy kolem sakroiliakálního kloubu jsou obecně uvolňovány hormonálními změnami během těhotenství, nelze příznaky zcela léčit. V mnoha případech je horká role nebo fango balíček také vhodný pro postižené, aby si odpočinuli a trochu uvolnili napnuté svaly.

Blokování ISG

K blokování ISG může také často docházet, zejména v pozdějším průběhu těhotenství. Je to způsobeno tím, že na jedné straně se během těhotenství uvolňuje vazivový aparát, který normálně podporuje a stabilizuje sakroiliakální kloub, a na druhé straně ruka, rostoucí váha nenarozeného dítěte více zatěžuje dolní část páteře. Blokování ISG je na postižené osobě znatelné zatažením bolest v dolní části zad a hýždí, které mohou také vyzařovat do nohou. The bolest se obvykle zhoršuje, když stehno je mírně ohnutý dopředu nebo vytočený ven na postižené straně.

Spouštěním blokády ISG jsou obvykle malé zakopnutí v každodenním životě, nerovný povrch nebo zvedání těžkých břemen (což by se během těhotenství nemělo opakovat!). Blokování ISG by mělo být léčeno také během těhotenství, aby se minimalizoval stres a napětí pro těhotnou ženu. Speciálně vyškolení fyzioterapeuti se také mohou pokusit uvolnit blokádu během těhotenství různými terapeutickými přístupy a uvolnit křeče svalů.