Fyzioterapie | Roztržení manžety rotátoru - příčiny, příznaky, terapie

Fyzioterapie

Fyzioterapie pro a otočná manžeta prasknutí se týká obnovení funkce ramenní kloub. Toho je dosaženo kombinací mobilizačních a posilovacích cvičení a později koordinace a reakční trénink. Terapie závisí na procesu hojení poranění a začíná v prvních dnech jemnými podněty na podporu hojení.

Asi po týdnu se zvyšuje intenzita a lze zahájit náročnější cvičení. Intenzivní nácvik budování je možný až po přibližně 3 týdnech v čištěné formě a poté se čas od času zvyšuje. Během terapie jsou dodržovány údaje o zátěži lékaře.

Neměla by být žádná bolest během cvičení. Terapie se skládá z technik, které terapeut cvičí, ale zahrnuje také cvičení, která musí pacient provádět samostatně, aby dosáhl dobrého terapeutického výsledku. V rámci fyzioterapie jsou opatření z fyzikální terapie jako fango, elektroterapie nebo lze použít i studenou terapii.

Náš článek vám ukáže, jak můžete optimálně posílit své otočná manžeta: Ruptura rotátorové manžety - fyzioterapie a „nácvik rotátorové manžety“ Náš článek vysvětluje, jak můžete optimálně posílit svou rotátorovou manžetu: Ruptura rotátorové manžety - fyzioterapie a „nácvik rotátorové manžety“ Kromě opatření prováděných terapeutem pro pacienta je nezbytný intenzivní cvičební program, který by měl být prováděn pravidelně a důsledně i po léčbě šlachy z otočná manžeta jednou roztrhané, zvyšuje se pravděpodobnost, že se znovu roztrhnou. Tomu může čelit vyvážený cvičební program, který posiluje svaly. A theraband cvičení je efektivní cvičení, které by se mělo provádět pouze tehdy, když je rameno dostatečně silné.

Projekt theraband je uchopena na šířku ramen a jednou ovinuta kolem rukou tak, aby pevně seděla a dlaně směřovaly k sobě. Lokty jsou ohnuté o 90 ° a zůstávají připevněny k truhla během celého cvičení. Čím kratší theraband je uchopeno, tím obtížnější je cvičení.

Ze vzpřímené polohy jsou paže nyní vytaženy směrem ven z výchozí polohy, takže ruce jsou nyní vedle těla, zatímco lokty zůstávají na místě. Napětí je cítit v rameni a mezi lopatkami. Cvičení lze provádět ve 3-4 sériích po 15 opakováních. Mezi sadami by měla být dodržena pauza asi 30 sekund. Další cvičení, která můžete provést po prasknutí rotátorové manžety, najdete v našich článcích: Další cvičení s Therabandem najdete v našem článku: Cvičení s Therabandem

  • Cvičení pro manžetu rotátoru
  • Ruptura manžety rotátoru - cvičení napodobující