Fyzioterapie / léčba | Cvičení pro zánět šlach bicepsu

Fyzioterapie / léčba

Léčba bicepsová šlacha zánět závisí na příčině. Například zánět bicepsová šlacha, který je výsledkem syndrom nárazu na rameni (syndrom úzkého hrdla), často vyžaduje chirurgickou léčbu. Nicméně, zánět bicepsová šlacha je obvykle způsobena přetížením a léčba je konzervativní.

V prvním kroku léčba ke zmírnění příznaků spočívá v dočasné ochraně / znehybnění paže a předepsání analgetických a protizánětlivých léků, jako jsou ibuprofen. Místní aplikace za studena také zmírňují příznaky zánětu. Sportovní aktivity jsou až do zánět šlach bicepsu se úplně uzdravil.

Postižená osoba by však měla začít s fyzioterapií brzy. Zkušený fyzioterapeut pomocí ručních technik uvolní takzvané „adheze“ pojivové tkáně a napětí okolních svalů. To samo o sobě může významně ulehčit bolest a znovu zvětšit rozsah pohybu.

Ruční techniky se zaměřují na příčné tření - to znamená, že fyzioterapeut masíruje šlachovitou část v pravém úhlu k jejímu podélnému průběhu. To zlepšuje místní krev oběh a zánět se může hojit rychleji.

Kromě toho se provádí cílené trénování svalů, aby se vytvořily svaly ramenní opasek za účelem vyrovnání obnovených stížností. Kinesiotapes lze také aplikovat na bolestivé místo. Mají zmírnit napětí, odvodnit a podporovat proces hojení snížením zánětu. Totéž platí pro lokální aplikace ultrazvukových vln nebo stimulačního proudu.

Příznaky

An zánět bicepsové šlachy je také v lidovém jazyce známý jako syndrom peněženky. Je to proto, že pokud postižený vloží ruku do zadní kapsy kalhot (jako by si chtěl vytáhnout peněženku), zánět bicepsové šlachy je zvláště patrné. Postižení trpí tupým a / nebo bodným bodnutím bolest v oblasti přechodu prsa-podpaží směrem k rameni.

Tento bolest může vyzařovat do krk a loket. V mnoha případech je bolest doprovázena klasickými příznaky zánětu: zarudnutí, otok, přehřátí a omezený pohyb. Ve vzácných případech jsou pohyby v rameni doprovázeny „cvakáním“, „skákáním“ nebo „praskáním“.