Možné příčiny | Cvičení proti hrbákovi z nesprávného postavení páteře

Možné příčiny

A hrbáč mohou být způsobeny změnami obratlů v důsledku určitých onemocnění, jako je osteoporóza, Bechterevova choroba nebo Scheuermannova choroba, ale také dlouhodobé špatné držení těla v každodenním životě nebo těžká břemena, jako je těžké zvedání před tělem, mohou podporovat a hrbáč. To vede ke změně statiky páteře, která ovlivňuje celé naše tělo. To je obvykle doprovázeno vytažením ramen dopředu (prodlužování) a přetížená krční páteř. Náš žebra, které jsou připojeny k hrudní páteř, také změnit jejich fyziologickou polohu a dýchání mohou nastat potíže.

Shrnutí

Projekt hrbáč je běžná forma malformace páteře v důsledku zvýšeného svalového napětí břišní svaly a slabost zadních svalů. Naše každodenní práce často upřednostňuje dopředu ohnutou pozici a tedy i hrbáka. Vzory nemocí, jako je osteoporóza or ankylozující spondylitida může také vést k hrbům.

Rovnací svaly by měly být posíleny specifickým tréninkem. Cvičení jako např veslování or motýl zpětné se doporučuje. The truhla svaly by měly být natažené.

Pokud je kromě hrbáče v bederní páteři také dutá záda hrudní páteřse břišní svaly by měla být posílena. The truhla a ramenní svaly by měly být natažené. Součástí výcviku proti hrbákovi by měla být také mobilizační cvičení.

Jóga a Pilates cvičení kombinují posilování, strečink a dýchání a jsou proto obecně velmi vhodné pro trénink proti hrbákovi. Jelikož je hrbáč nebo dutý hřbet dlouhodobě získávaným špatným postojem, měla by být všechna cvičení prováděna důsledně a vytrvale. Pro úspěch v tréninku je nezbytný domácí program s cviky proti hrbákovi. V případě bolest nebo nepohodlí po cvičení nebo během něj, měli byste být vždy konzultováni s trenérem nebo terapeutem.