Akupunktura před porodem: Co dělá

Příprava na porod s akupunkturou

Těhotenství je citlivá fáze pro matku i dítě. Mnoho těhotných žen proto vítá možnosti alternativních a doplňkových léčebných metod například při léčbě neduhů. Velmi oblíbenou doplňkovou léčebnou metodou je akupunktura. Různé aplikace nachází v gynekologii a porodnictví.

Například speciálně vyškolení a zkušení odborníci používají jehly v raných fázích těhotenství k léčbě bolestí zad, úzkosti nebo deprese. Ke konci těhotenství může pomoci porodní přípravná akupunktura.

  • zmírnit strach z porodu,
  • Vyvolat abortivní porod,
  • snížit porodní bolesti a/nebo
  • Zkrátit průběh porodu.

Strach z porodu

Mnoho těhotných žen se bojí porodních bolestí. Velmi silná úzkost může vést k psychickému stresu a narušovat přirozený porod. Předporodní akupunktura může pomoci těhotným ženám uvolnit se a snížit jejich úzkost.

Porodní bolesti a délka porodu

Jakmile se dítě narodí, ještě musí být placenta vypuzena (afterbirth). Zde může akupunktura podpořit odloučení placenty a předejít tak možným komplikacím.

Chybějící kontrakce

Pokud termín porodu uplynul, lze se pokusit vyvolat porod umístěním jehel. Terapeuti také používají akupunkturu k vyvolání porodu v případech předčasného protržení blan.

Lepší zotavení

Podle zkušeností odborníků má příprava na porod pomocí akupunktury ještě jednu výhodu: fyzickou rekonvalescenci po porodu zřejmě zlepšuje čínská léčebná metoda. Vědecké studie o tom však stále chybí.

Prenatální akupunktura: postup a vedlejší účinky

Akupunktura před porodem se obvykle provádí 20x týdně po dobu 30 až 36 minut od XNUMX. týdne těhotenství. V závislosti na cíli ošetření se jemné jehličky umístí na různé části kůže.

Akupunktura patří mezi šetrné procedury téměř bez vedlejších účinků. V několika případech dochází k podráždění kůže nebo malému krvácení v místě vpichu a také k mírným závratím (u žen se špatným krevním oběhem).