Pre-ejakulát: Účel kapky chtíče (muž)

Co je to kapka potěšení?

Kapka touhy (člověk) se také nazývá předejakulát. Jde o sekret z bulbouretrálních žláz (Cowperovy žlázy). Jedná se o malé (asi jako hrášek) slizniční žlázky umístěné po obou stranách močové trubice pod prostatou, uložené v příčném perineálním svalu (Musculus transversus perinei profundus). V pánevní oblasti ústí žlázy do močové trubice.

Můžete otěhotnět z poklesu touhy?

Kapka potěšení nepochází z varlat, a proto ve skutečnosti nemůže obsahovat spermie. Stále je však možné přes něj otěhotnět. Pokud jsou například v močové trubici stále spermie z předchozí ejakulace, mohou být „vyplaveny“ spolu s poklesem slasti. Kromě toho mohou spermie také vstoupit do močové trubice z nadvarlete a chámovodu během sexuálního vzrušení.

Infekce virem HI je při orálním sexu přes preejakulát stěží možná, pokud se ejakulát nedostane do úst. Sliznice v ústech je totiž poměrně „robustní“ a viry sem jen stěží proniknou. Sliny navíc ředí pre-ejakulát.

Jaká je funkce kapky potěšení?

Kde se nachází kapka rozkoše?

Pre-ejakulát se nachází na špičce žaludu penisu. Může vycházet ze špičky penisu jako malá viskózní hlenovitá kapka. Někdy však vyteče větší množství sekretu.

Jaké problémy může způsobit pokles touhy?

Preejakulát může vést k infekci HIV během vaginálního nebo análního styku, pokud se virus rozšířil do bulbouretrálních žláz prostřednictvím infekce přes močovou trubici.