Prognóza | Léčba stenózy páteřního kanálu krční páteře bez chirurgického zákroku

Prognóza

Stejně jako doba hojení i prognóza závisí na velmi individuálních faktorech, jako je zejména příčina a rozsah nemoci nebo úrazu. Nebezpečí vymačkání plavidla je smrt buněk. The krev oběh našeho těla dodává buňkám kyslík.

Bez tohoto zásobování životem zemřou v důsledku smrti tkáně. Stejně nebezpečné jsou vymačkané nervy, které dodávají našemu tělu funkční příkazy a odesílají informace zpět do mozek. Delší nervy jsou omezeny, tím více nedostatečně zásobený sval ztrácí funkci a rozkládá se.

Okamžitý zásah a odfiltrování individuálně aplikovaného terapeutického opatření je tedy zásadní pro pozitivní prognózu. V jakých případech je operace vhodná, je pojednáno v dalším bodě.

  • Mírné stenózy se hojí pomocí konzervativní terapie.
  • Těžké stenózy, které tlačí pryč plavidla a nervy a způsobují tak závažné příznaky, které omezují každodenní život, jsou operovány.

Indikace OP

A páteřní kanál stenóza je provedena, pokud jsou všechna konvenční opatření, jak jsou popsána výše, neúspěšná nebo nelze jejich příčinu vyléčit konzervativní terapií. Jednou z nejčastějších příčin páteřní kanál stenóza je procesy degradace ve stáří. Snížení výšky těl obratlů a meziobratlových plotének a tím i zúžení páteřní kanál je progresivní a nelze jej léčit konvenčními terapeutickými metodami.

Příznaky mohou být omezeny opatřeními a lze zastavit rychlý postup, ale je třeba zvolit dříve nebo později chirurgický zákrok. Totéž platí pro nemoc artróza, ve kterém klouby nosit bolestivě. Oba se vyskytují hlavně v bederní páteři, kde je na ni kladena velká zátěž a napětí, a zřídka se vyskytují v krční páteři - ale jsou možné.

Je pravděpodobnější, že spondylolistézy dochází zde kvůli nestabilitám nebo úrazům a nehodám, které mají při konzervativní terapii obvykle pozitivní prognózu. Pokud chirurgický zákrok není nutný, je třeba se mu vyhnout - zejména v oblasti páteře. Pokud se však operaci nelze vyhnout, existují různé metody pro různé příčiny. Nelze-li léčit nestability, mohou být části páteře ztuhlé. Jestliže kosti nebo jiný materiál tlačí na nervy a plavidla, lze je odstranit chirurgicky. V každém případě je po operaci zahájena chirurgická pooperační léčba, aby se obnovily a rekvalifikovaly funkce.