Průběh / předpověď | Příznaky dětské dysplazie kyčelního kloubu

Postup / předpověď

Pokud se s dítětem neléčí dysplazie kyčle, průběh nemoci může být progresivní a může následovat opotřebení a dislokace. Včasné odhalení dysplazie kyčle je pro další průběh nemoci stejně důležitá jako včasná léčba. Díky včasné reakci na průběh nemoci lze dítěti velmi dobře pomoci. Obzvláště u dětí se konzervativní terapie ukazuje jako velmi účinná a operacím se lze často vyhnout. Pokud bude průběh onemocnění pokračovat a léčba bude úspěšná, prognóza pro děti je také velmi příznivá pro dospělost.

Jaký druh sportu může moje dítě hrát?

Cvičení je důležité pro udržení pohyblivosti u dětí dysplazie kyčle a proto by dítě mělo také pravidelně sportovat. Ne každý sport je však pro tyto děti vhodný. Patří mezi ně sporty se skoky nebo nárazovými silami, například Pokud se trhané pohyby vyskytují několikrát a po delší dobu, jsou boky příliš zatěžovány.

Pro podporu pohybu v bocích a pro udržení a další rozvoj svalů se doporučují i ​​pohyby se středním odporem. Když plavání, děti mají nejlepší podmínky. Nejsou vystaveny riziku přetížení a mohou stále zpochybňovat a zlepšovat svůj výkon. Odolnost proti vodě optimálně řeší svalstvo a podporuje mobilitu po celém těle.

Děti mohou také přidat další závaží, aby změnily intenzitu. Jóga nebo cvičení s volnou silou jsou také velmi vhodná pro děti s dysplazií kyčelního kloubu.

  • Jogging
  • Fotbal
  • tenis
  • Basketball

Cvičení pro doma

Silová cvičení jsou velmi vhodná jako sport pro děti s dysplazií kyčelního kloubu. Následuje cvičení, která lze snadno provést doma, a riziko chyb je minimální. Pokud má vaše dítě dysplazii kyčle, cvičte společně s dítětem pro motivaci a kontrolu.

Cvičení 1 Postavte se vedle svého dítěte a zvedněte obě paže. Ujistěte se, že je povrch rovný, a cvičení provádějte nejlépe bez obuvi. Poté dejte dlaně k sobě.

Vaše lokty jsou mírně ohnuté. Ujistěte se, že jejich horní část těla je ve svislé poloze a zůstává rovná. Pak jeden zvedněte noha a přiveďte podrážku zvednuté nohy k noze stojící.

Snažte se udržet pozici jedné nohy co nejdéle. Snažte se držet celé tělo rovně hlava prst na noze v poloze jedné nohy. Změňte strany a zvedněte druhou noha v dalším kole.

Poznamenejte si délku trvání stojanu s jednou nohou a zkuste ji pokaždé prodloužit. Cvičení můžete opakovat několik minut bez časového omezení. Cvičení 2 Posaďte se na podlahu naproti svému dítěti a zvedněte míč.

Seďte se zkříženýma nohama, oba. Vaše vzdálenost by již měla být několik metrů. Poté si k sobě hodte nebo hodte míč.

Můžete to dělat tak dlouho, jak chcete. Z času na čas si však udělejte přestávku a vystupte ze sedadla se zkříženýma nohama. Jakmile to ucítíte bolest nebo je to příliš nepříjemné, dejte si pauzu.

Pocit tahu je povolen, pokud nezasahuje do vašich pohybů. Občas byste měli také posunout horní část těla dopředu, abyste zesílili prodloužení boků. Další cvičení, která pomáhají s dysplazií kyčelního kloubu, najdete na těchto stránkách:

  • Fyzioterapie pro dysplazii kyčle
  • Dysplázie kyčle - cvičení z fyzioterapie