Opuchlé oči

Po krátké noci, následujícího rána, se často díváte do bledé tváře s nafouknutýma očima. Během období smutku je také pochopitelné, jestli oči vypadají vytí a husté. Ale co když oči neustále otokují i ​​bez nedostatku spánku nebo smutku vyvolaného smutkem? Existuje mnoho podnětů, které mohou způsobit problémy našim citlivým očím. Pokud jsou vaše oči opakovaně oteklé, měli byste se dostat ke spodní části problému: Zde uvádíme širokou škálu příčin, které by mohly být za vašimi nafouknutými očima.

Alergie jako příčina opuchlých očí

Existuje mnoho příčin nafouklých očí. Pokud však věnujete pozornost jemným rozdílům mezi příznaky, často se vám podaří identifikovat a eliminovat spouštěč. Spouštěčem nafouklých očí jsou velmi často alergie. Pak jsou obvykle postiženy obě oči: oni svědění, jsou zarudlé a voda. Někdy spojivka je také oteklá. Spouštěče jsou ve většině případů sezónní pyl, zvířecí vlasy nebo roztoči. Chcete-li přesněji určit příčinu, můžete udělat alergický test.

7 tipů proti typickým spouštěčům alergií.

  • Pyl má tendenci létat ráno na venkově a večer ve městě. Pokud je to možné, zůstaňte v těchto chvílích uvnitř.
  • Umyjte si vlasy před spaním opláchněte veškerý pyl v něm uvíznutý.
  • Obnošené oblečení by se nemělo v ložnici skladovat, protože může být nosičem pylu.
  • Fly obrazovky před okny mohou minimalizovat koncentrace pylu.
  • Během jízdy mějte okna zavřená.
  • Při plánování dovolené věnujte pozornost regionálnímu sezónnímu pylu koncentrace.
  • Pokud jste alergičtí na roztoče, měli byste často měnit ložní prádlo.

Pokud všechny tyto opatření nepomáhají, můžete také léčit své alergie s léky. Zeptejte se svého lékaře, který přípravek je pro vaši situaci a situaci nejlepší.

Suché oči: předzvěst nafouklých očí.

Někteří lidé jsou citliví na jistotu kosmetika, léky nebo kontaktní čočky. V tomto případě je důležité vyhnout se spouštěči, například použitím přirozeného kosmetika nebo změna typu kontaktní čočky. Kontaktní čočky často oči během dne vysychají a v noci pak způsobují otoky. Léčbou mohou být speciální denní a noční čočky. To je proto, že suché oči vést mírně zánět - otok je fyziologická reakce na toto. Můžete také pracovat před počítačem po delší dobu nebo suchý topný vzduch vést na suché oči. 12 domácích prostředků pro suché oči

Infekce očních víček: případ pro oftalmologa

Další příčinou nafouklé oblasti očí může být infekce oční víčko. Na rozdíl od alergieje postižené oko navíc přehřáté. Pokud se tento příznak objeví, je třeba vyhledat lékaře, protože infekce se může šířit do oka. Li horečka a bolest dojde současně, je indikována rychlá akce.

Ráno nafouklé oči

Pokud máte nafouklé oči, zejména ráno, může to být způsobeno přetížením lymfy. Vzhledem k horizontální poloze během spánku, tato tělesná tekutina, která je důležitá pro imunitní systém, vytéká jmenovitě horší. Zvýšená poloha spánku nebo pravidelná lymfy odvodnění může pomoci. Můžete také jednat sami pomocí pečujícího válečku: Jemně masáž dolní oblast očí pohybem ošetřovacího válečku zevnitř ven a dolů podél bočního okraje oka. Někdy může jídlo s vysokým obsahem soli předešlou noc také způsobit nafouklé oči ráno. Pokud často musíte bojovat s nafouknutými očima, měli byste se večer vyhýbat příliš slanému jídlu. Dále byste se měli také ujistit, že pijete dost a vyhýbejte se alkohol. U chronicky nafouklých očí se doporučuje důkladné vyšetření lékařem. Protože vážné nemoci srdce or ledvina, vysoký krevní tlak or hypotyreóza se také může schovat za chronicky nafouklé oči.

Oteklé oko po úderu nebo nárazu

Oteklé oko může být také výsledkem vnější síly působící na oko, například po úderu nebo nárazu. V tomto případě a pohmoždit obvykle formy, které se mohou rozšířit kolem oka ve spektakulárním vzoru. The první pomoc Opatření spočívá v ochlazení postižené oblasti oka. Během procesu však na oko netlačte. Kromě toho oční lékař je třeba neprodleně konzultovat, aby se vyloučilo vnitřní poškození očí nebo zlomeniny kostí.

Osvědčené domácí léky na silné oči

Pokud máte občas problémy s nafouknutými očima a chcete něco udělat sami bez větší námahy, jsou k dispozici některé domácí léky. Studený má příjemný a také dekongestivní účinek na nafouklé oči: hýčkejte své oční okolí chladicí maskou z okurky nebo položte sáček na studený čaj oteklé víčka. Je také dobré mít v lednici polévkovou lžíci a v případě potřeby jí po dobu pěti minut ochladit oči. Další prostředky, které najdete v jakékoli lékárně nebo drogerii, se vyčerpávají krémy nebo oční vložky. Tyto produkty obsahují aktivní složky, jako je kofein or zelený čaj, o kterých se říká, že mají dekongesční účinek.

Masť z hemoroidů pro opuchlé oči?

Jedním trikem, který modelky používají k léčbě opuchlých očí, je nanášení tenké vrstvy masti z hemoroidů pod oči. Takový krémy mají vazokonstrikční účinek a tím působí proti otokům. Zde se však doporučuje opatrnost: Některé produkty obsahují kortizon, který dělá kůže tenké a papírové. Kromě toho přísada lidokain - a bolest inhibitor - může způsobit znecitlivění v krémové oblasti. Proto by masť z hemoroidů měla být používána pouze k určenému účelu, a nikoli na obličej.

Dovedně se nalíčte přes nafouklé oči

Pomocí několika jednoduchých triků můžete obratně přejít přes nafouklé oči: nepoužívejte korektor ani světlo oční stíny na nafouklé oči, protože se nosí dál. Místo toho jen řasenky vnější řasy a nechte Tužka na oči běžte šikmo nahoru, abyste vytvořili efekt zvedání. Nakonec by se nemělo zapomínat, že dostatečný spánek je předpokladem pro pohled vzhůru. Pouze ti, kteří jsou uvnitř odpočatí, to mohou sdělit svýma očima.