Pyridoxin (vitamin B6): Situace v zásobování

V Národním průzkumu výživy II (NVS II, 2008) bylo zkoumáno stravovací chování populace pro Německo a bylo ukázáno, jak to ovlivňuje průměrný denní příjem živin pomocí makro- a mikroživin (životně důležitých látek).

Jako základ pro hodnocení přísunu živin se používají doporučení pro příjem (referenční hodnoty DA-CH) Německé společnosti pro výživu (DGE). Porovnání příjmu živin stanovené v NVS II s doporučeními DGE ukazuje, u kterých mikroživin (životně důležitých látek) je v Německu často nedostatečná nabídka.

Pokud jde o situaci v zásobování, lze konstatovat:

  • 17.5% mužů a 25% žen ve věku 35-50 let nedosahuje doporučeného denního příjmu vitaminu B6 (pyridoxin).
  • Nejhorší zásobovaní muži (ve věku 35-50 let) nemají 0.4 mg vitaminu B6. To odpovídá dennímu nedostatku 25% doporučeného příjmu.
  • Nejhorší zásobované ženy (ve věku 35–50 let) také postrádají 0.4 mg vitaminu B6. To odpovídá dennímu deficitu 29% doporučeného příjmu.
  • Těhotné ženy (od 4. Měsíce XNUMX) těhotenství) mají denní nadbytečnou potřebu 0.4 mg vitaminu B6 ve srovnání s netehotnými ženami. Odpovídajícím způsobem mají nejhorší zásobované těhotné ženy deficit 0.8 mg vitaminu B6 denně.
  • Kojící ženy mají denní nadbytečnou potřebu 0.2 mg vitaminu B6 nad kojícími ženami. Odpovídajícím způsobem mají nejchudší kojící ženy nedostatek 0.6 mg vitaminu B6 denně.

Vzhledem k tomu, že doporučení DGE týkající se příjmu vycházejí z potřeb zdravých lidí s normální hmotností, může být nad doporučeními DGE k příjmu individuální dodatečný požadavek (např. Náležitá strava, konzumace stimulantů, dlouhodobá léčba atd.).